AMD FX-6300 İçin Sıvı sogutucu tavsiyesi

bynarkoz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarim kastigi için sıvı sogutucu almak istiyorum.
  • Cooler Master Masterliquid ML240R 240mm adreslenebilir RGB LED sıvı soğutma kiti.
  • Corsair Hydro serisi™ H100I PRO RGB LED sıvı soğutma sistemi.
  • Xigmatek aurora 240 INTEL/AMD 2x120mm AT120 Rainbow fan CPU sıvı soğutucu.
  • Thermaltake water 3.0 240mm ARGB Sync Edition all-ın-One sıvı soğutma sistemi.
  • Cooler Master Masterliquid 240L (120mmx2)AM4 uyumlu RGB LED sıvı soğutma sistem.
Aralarındaki farklar nelerdir, tavsiyelerinizi bekliyorum. Stok fanla AIDA64 Extreme 5 dk çalıştırdım onunda resimlerini atıyorum. Esktra 8 GB RAM taksam bilgisayarıma ne gibi faydası olur.
  • Microsoft Windows 7 Ultimate.
  • DirectX 11.1.
  • CPU türü hexacore AMD FX-6300, 3800 MHz (19x200)
  • DIMM1: G.Skill Ripjaws X F3 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 800 MHz)
  • AMD Radeon TM R7 370 series graphic 4 GB.
  • Anakart adı ASUS M5A97 r2.0 (2 PCI, 2PCI-e X1 2 PCI-e X16 4 DDR3.
  • Anakart çipseti AMD 970 AMD K15.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    39,2 KB · Görüntüleme: 34
  • Adsız.png
    Adsız.png
    38,2 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem soğutucuya hiç para verme İşlemci Anakart Ram üçlü'nü 800 900 TL civarına satabilirsin onlarım yerine de hem sistemini güncellemiş olursun hemde soğutucu ihtiyacın kalmaz bu ürünleri tavsiye edebilirim.

İşlemci İntel i3 9100F 577 TL Vatan Bilgisayar
Anakart Asus H310 M 435 TL Vatan Bilgisayar
Ram 8 Gb ddr4 304 TL Vatan Bilgisayar

TOPLAM: 1316 TL yapıyor Hem sistemini güncellersin performansın artar hemde ısınma takılma sorununu ortadan kaldırmış olursun.

anladım hocam tavsiyenizi degerlendiricem sadece işlemciyi degistirsem uyumlu olurmu anakartıma bide sogutu tavsiyesi istıcem ne önerirsiniz rgb olup olmaması onemlı degıl neye göre bakmamız lazım

Hayır uyumlu olmaz tabiki olsa sadece işlemci değiştirirdim. 3 ünü de yeni almanız lazım. (işlemci anakart ram)

peki bendekı urunlerı nasıl satabılırım ederı ne olur anakart sıfır fıyatları benmkı daha yuksek güç olarak sizin önerdiginiz dahamı iyi

Güç olarak diyorsanız biri 95Watt diğeri 65Watt. Önerdiği daha az güç tükettiğinden sıkıntı olmaz. Performans olarak diyorsanız onu bilemiyorum. Yani minimum orta halli sıvı soğutma 600TL civarından başladığı için, işlemci değiştirmek daha mantıklı.

anakart ıslemcı degısıklıgınde eskısınden daha ıyı performans alırım yanı ? peki sogutucuda almak ıstıyorum alırken hangı özellıgıne bakmam gerekır ıyı sogutması ıcın rgb olup olmamsı önemli degil
Tavsiyem soğutucuya hiç para verme İşlemci Anakart Ram üçlü'nü 800 900 TL civarına satabilirsin onlarım yerine de hem sistemini güncellemiş olursun hemde soğutucu ihtiyacın kalmaz bu ürünleri tavsiye edebilirim.

TOPLAM: 1316 TL yapıyor Hem sistemini güncellersin performansın artar hemde ısınma takılma sorununu ortadan kaldırmış olursun.
hocam önerdiginiz sistem mevcut olan sıstemımden daha performanslı olucak degılmı oynadıgım oyunarı tekrar aynı kalıte ve ustunde oynarmıyım performansta dusus yasamam degılmi ?
anakart ıslemcı degısıklıgınde eskısınden daha ıyı performans alırım yanı ? peki sogutucuda almak ıstıyorum alırken hangı özellıgıne bakmam gerekır ıyı sogutması ıcın rgb olup olmamsı önemli degil

hocam önerdiginiz sistem mevcut olan sıstemımden daha performanslı olucak degılmı oynadıgım oyunarı tekrar aynı kalıte ve ustunde oynarmıyım performansta dusus yasamam degılmi ?
ıps ekran flım amaclı denılıyor led ekran oyun odaklı diyorlar

B360M GAMING PLUS Intel B360 Socket 8.-9.Nesil 1151 DDR4 2666MHz USB3.1 Anakart
su modelle uyumlu olurmu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı