AMD FX-6300 işlemcili bilgisayar iyi midir?

fıratartun

Hectopat
Bilgisayarımın özellikleri hakkında sizden yardım isteyeceğim. Özellikleri:

• AMD FX-6300
  • Asus 1 GB 256 Bit
  • 8 GB 1600 MHz
  • Seagate 1 TB
  • W7 64Bit
  • COOLER MASTER 750 W HAF SERİSİ
  • Anakart Gigabyte

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem güzel, ancak ekran kartı modelini belirtmemişsin. Yani oyun için sistem güzel mi diye soruyorsanız ekran kartı önemlidir, onun dışında harika bir sistem. Tabii aldıysanız sistemi, yok daha yeni alacaksanız bütçenizi belirtin daha iyisini önerebiliriz.

Anakart: VATAN COMPUTER - GIGABYTE - 990XA-UD3 AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart

Ekran Kartı: VATAN COMPUTER - ASUS - GTX560 Ti DirectCU II GDDR5 1GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

RAM: VATAN COMPUTER - KINGSTON - 8GB (2x4GB) KIT Hyprex Genesis DDR3 1600MHz CL9 Ram - Ram

Vatan Bilgisayar'dan topladım. 1940 TL tuttu. Şu an çok memnunum. Şu ana kadar donma denen şey ile karşılaşmadım ama arkadaşım bana işlemcimin kötü olduğu söyledi. Benim de içime kuşku düştü, dediğine göre oyun oynayamazmışım.

Keşke burada sorup öyle alsaydınız. Arkadaşınızın sistem bilgisi sıfır ve size ekran kartı eski olan bir sistem toplatmış, işlemci kötü diyor ancak tam tersi işlemci biraz fazla. Ekran kartı GTX 600 serisi veya HD 7000 serisi olması lazımdı, ekran kartı güzel bir şey demiyorum ama daha iyisi alınabilirdi.

Sistem güzel oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ancak Crysis 3 gibi oyunları en üst ayarda oynayamazsınız.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı