AMD FX 6300 Kapanma Sorunu

Tyson

Hectopat
Daha fazla  
Öcelikle herkese Merhabalar,

Sistemim resimde ki gibi arkadaşlar ;

6lJRm3.png

Isı Değerleri ( boştayken ):

yA0dV7.png

MineCraft , League Of Legends gibi yüksek grafikli olmayan oyunlarda son zamanlarda kapanma oluyor. League Of Legends oynarken arka da Spotify açıksa kesinlikle kapanıyor. Tüm oyunları sorunsuz oynamak için topladığım bu sistem yine kapanıyor, sorun ne arkadaşlar illaha yeni bir fan mı almalıyım? Veya sistemde bir arıza mı var , anakart ta vs.? Yeni topladım 1,5 ay falan oldu.Garantisi var Vatan'dan topladım. Core Temp ile oyun oynarken ısı değerine bakmıştım 75'di. :(

Düzenleme : GPU Tweak Kurduğum ayarlarda hiç bir oynama yapmadım.

lA2pbVI.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunun güzel sürüldüğüne emin ol.

Merhabalar,

Vatan'dan topladım bilgisayarı ve kasayı açıp bakmadım bile neredeyse.Over Clock yaptılar mı bilmiyorum, Termal Macun var mı hele hiç bilmiyorum :) Ayrıca sorunum hala devam etmekte BIOS güncellemesi yaptım , GPU Tweak'i kaldırdım fakat bilgisayarımda hala kapanma sorunu yaşıyorum.Vatan'a götürdüğümde söyleyecekleri şey yeni bir FAN almalısınız olacak.Ne yapmam gerekiyor, BIOS'tan bir şeyler yapamaz mıyız?

Zaten Mikail söylemiş, yük altında 75 dereceye çıktığını görüyorsanız işlemciniz bu yüzden kapanıyor demektir.
İşlemcinin termal macunu yenilenip tozlardan arındırılacak ve düzgün bir biçimde montajlanacak.

Vatan'a götürdüğünde kimse sana yeni bir fan al falan diyemez, montajı düzgün yapmamışlar belli ki. Yoksa o işlemci kapanacak kadar ısınmazdı.

Zaten Mikail söylemiş, yük altında 75 dereceye çıktığını görüyorsanız işlemciniz bu yüzden kapanıyor demektir.
İşlemcinin termal macunu yenilenip tozlardan arındırılacak ve düzgün bir biçimde montajlanacak.

Vatan'a götürdüğünde kimse sana yeni bir fan al falan diyemez, montajı düzgün yapmamışlar belli ki. Yoksa o işlemci kapanacak kadar ısınmazdı.

Çok teşekkür ediyorum, en kısa zamanda Vatan'â gidiyorum ve sorunu çözmelerini isteyeceğim yeni bir fan alın dediklerinde sizin dediğinizi diyeceğim çok teşekkür ederim :) Stok Fan ile ısınmasını normal karşılıyordum fakat kapanması bana da saçma gelmişti, çok sağolun tekrardan iyi günler.

Düzenleme : Ayrıca BIOS EZ Mod'da ki Tek Tık OC işlemini'de yapmadım.3 seçenekten ortada ki seçili.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı