AMD FX 6300 mü İntel Core i3 4130 mu

• Konuyu başlatan serifcan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 9B
S

serifcan

Ziyaretçi
FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci - 938 Soket - İşlemciler - Vatan Bilgisayar
Core i3 4130 Soket 1150 3.4GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - 1150 Soket - İşlemciler - Vatan Bilgisayar

Evet arkadaşlar bunların ikisinden birini almak istiyorum az çok araştırma yaptım. İntel mimari olarak gerçekten güzel performans sunuyor. Frekans hızı da güzel watt tüketimi ve ısı oranı az. Fakat 2 çekirdekli sanırım.

AMD ise mimari olarak normal sanırım biraz fazla güç çekiyor, böylelikle fazla ısınıyor. Aslında bunlarda önemli şeyler ama benim için oyun performansı önemlidir. AMD işlemcinin kaç çekirdekli olduğunu bilmiyorum ama sanırım 4.

Dün HD7790 aldım ve oyunlarda yine fraps ile video almaya kalktığımda donduğunu gördüm. FPS 18 ile 30 arasında gidiyordu ve denediğim oyun sadece WolfTeam. Böylelikle işlemci veya hard diskten şüphe duydum.

Benim işlemcim Pentium Dual Core E6300. Bu işlemcinin üretimi 2009'dur. Haliyle eski bir işlemcidir. Mimarisi 45 nm. Evet işte bu kadar. Bu iki işlemcinin arasında kaldım. Sizce hangisi performanslı olur? Video alırken sizce hangisi donma yaşamaz. Ana kartı işlemciyi seçtikten sonra alacağım. Uyumluluk problemim yok.

Teşekkürler iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 6300 almalısın. Ayrıca Wolfteamda test etmek nedir yahu! Crysis,Hitman gibi oyunlarda test et.

Son düzenleme:
FX 6300 almalısın. Ayrıca Wolfteamda test etmek nedir yahu! Crysis,Hitman gibi oyunlarda test et.
Hayır yani demek istediğim o oyunda bile öyle bir fps düşüşü oluyor :D video almıyorken fps 150 250 arasında oluyor fakat video çektiğimde 15 30 arası gidip geliyor ve kasılmalar oluyor bu işlemciden mi kaynaklanıyor 
Anakart ve işlemci için bütçen ne kadar ? Hız aşırtma yapmayacaksan İ3'ü alabilirsin.
500 550 Lira arasıdır. Hız aşırtması derken kastınız nedir ?

İki işlemci aynı seviyede.
Çok fark görmezsin, önerim az güç tükettiği için İ3 4130 yönünde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı