AMD FX 6300 Oyunda Isınma Sorunu

TRSami01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
GTA Online ve CS GO ağırlıklı oynuyorum. GTA Online'da 1 saat oynayınca ısı değeleri işlemci 75-80 dereceye kadar çıkıyor. Ekran kartım 60 derece civarı. Zalman marka işlemci soğutucu kullanıyorum ama modelini bilmiyorum. İnternette iki tane aynı model var. Biri 100TL diğeri 150TL. Ne yapabilirim işlemcimin fazla ısınmaması için?

ben de o işlemciyi kullanıyordum ısınan bir işlemci ancak OC 4.5 Ghz ile ısı değerim boşta 30 yükte 70 i geçmiyordu Soğutucu olarak Cooler Master Hyper T4 kullanıyordum.Ta ki 1 ay öncesine kadar işlemci gümledi bende intele geçtim. Termal macunu kontrol et fazla sürdüysen ısıyı tam iletmiyordur tam yaymana gerek yok ortasına boncuk kadar dokundur soğutucu yerleşince o zaten yayacak . Virüs bulaşmış olabilir tam teşekküllü tarama yap sonuçta işlemcin ısınan bir işlemci fazla yapacağın birşey yok diye düşünüyorum.

Konuyu attıktan sonra termal macun yenilemek için kasayı açtım. İşlemcinin üzerindeki termal macunu peçete ile silerken biraz işlemcinin pinlerine bulaştı. Çok az diye bir kartvizit ile aldım. Hala birazcık kalıntı kaldı. Yerine taktım ve bilgisayar çalıştı. Sıkıntı çıkarırmı acaba ileride ?

Konuyu attıktan sonra termal macun yenilemek için kasayı açtım. İşlemcinin üzerindeki termal macunu peçete ile silerken biraz işlemcinin pinlerine bulaştı. Çok az diye bir kartvizit ile aldım. Hala birazcık kalıntı kaldı. Yerine taktım ve bilgisayar çalıştı. Sıkıntı çıkarırmı acaba ileride ?
pinlerin yan tarafına bulaştığını tahmin ediyorum çünkü ben amd kullanırken aynısı bendede olmuştu sıkıntı çıkmamıştı ama benim pinlere değmiyordu pcb deydi macun. pinlerin ucuna bulaştıysa biraz uğraşarak kulak çöpü ile nazikce silebilirsin.Açıldıysa sorun yoktur diye düşünüyorum.temizlerken pinleri eğmemeye çalış baskı uygulama bırak pamuk alsın macunu birde çok mu bulaştı yoksa tek bir pinde mi var macun?

pinlerin yan tarafına bulaştığını tahmin ediyorum çünkü ben amd kullanırken aynısı bendede olmuştu sıkıntı çıkmamıştı ama benim pinlere değmiyordu pcb deydi macun. pinlerin ucuna bulaştıysa biraz uğraşarak kulak çöpü ile nazikce silebilirsin.Açıldıysa sorun yoktur diye düşünüyorum.temizlerken pinleri eğmemeye çalış baskı uygulama bırak pamuk alsın macunu birde çok mu bulaştı yoksa tek bir pinde mi var macun?
Pinlerin arasına ve pinlere biraz bulaştı. Kenarda ufak bi kare boyutunda bulaştı zaten. Onlarıda biraz temizledim. Şuan bilgisayar açık ve sorun gözükmüyor. Bir arkadaşım termal macun pinlere değdiği için anakartın ısınacak dedi. Bir bilginiz varmı ? Şuan msi afterburner de 35 derece. Cs go üzerinde boşta iken baktım.

Termal macun yenileyin. Zalman STG2 önerimdir.
Bir bilgim yok o konularda bu yüzden bilgisayarcıdan 15TL'ye bi macun aldım. Koyu gri renkte. Markası Heatsink Compounds

Tamamen kalitesiz bir macun. Dediğim macunu deneyin. Farkı anlayacaksınız.
Anladım hocam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Fiyat aralığı ne kadar acaba ? Birde anakart sıcaklığını gösteren bir program biliyormusunuz ? Bir kontrol etmekte fayda var

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı