AMD FX 6300 sistemden Intel'e geçiş

Ekran kartından çok işlemciyi zorlayan oyunları rahatlıkla bulabilirsiniz. Total War Rome II gibi yapay zekanın yoğun kullanıldığı oyunlar buna örnek olabilir.

İyide intel i5 fx6300'den kaç fps daha fazla verebilir ki? 5-10 fps belki! Aradaki fiyat farkı ise muazzam. Açıkçası ben o bütçelerle o işe girmem. Hele düşük bütçeler varken. Bence 800 küsür lira işlemciye gömeceğine 200 liraya ssd alıp oyunu ona kursa daha fazla faydası olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ssd ler fps artışı yapmazlar sadece oyun daha hızlı yüklenir kaplamalar vs daha hızlı gelir. İşlemcin bence güzel illa değiştirmek istiyorsan amd serisine devam etmeni öneririm. Amd den intele geçmen pahalıya patlar. Yanlışım varsa düzeltin iyi forumlar.

Ssd ler fps artışı yapmazlar sadece oyun daha hızlı yüklenir kaplamalar vs daha hızlı gelir. İşlemcin bence güzel illa değiştirmek istiyorsan amd serisine devam etmeni öneririm. Amd den intele geçmen pahalıya patlar. Yanlışım varsa düzeltin iyi forumlar.

Anlatmak istediğim buydu zaten. Fps artışı için daha güçlü bir ekran kartı, yükleme süreleri için ise ssd tavsiye ederim. 6300 varken 800 küsür lira işlemciye gömmeye gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlatmak istediğim buydu zaten. Fps artışı için daha güçlü bir ekran kartı, yükleme süreleri için ise ssd tavsiye ederim. 6300 varken 800 küsür lira işlemciye gömmeye gerek yok.
Her oyunda ekran kartını yükseltmek işe yaramıyor. Bundan emin olabilirsin.

Darboğaz yapmadıgı sürece günümüz oyunları min 2 max 4 çekirdek ile rahatça oynanaır. Kullanamayacağınz çkirdeğe şimdiden yüzlerce lira dökmek mantıksız. Oyun gerkesinimlerinede aldırmayın 8 çekirdek yok i7 olduguna tamamen piyasa olayı bunlar.

Online oyunlar da işlemciye yüklenir. Fakat, arkadaşın sistemini tam olarak bilmiyoruz, hangi oyun yüzünden sistemini değiştirmek istiyor onu da bilmiyoruz. Peşin hükümlü olmaya gerek yok. Cezası ne zaman biter acep?

AMD'den INTEL'e geçmene zorlayan oyunu merak ettim doğrusu.

Bana sanki; oyunları işlemcinin oynadığını düşünüyormuşsun gibi geldi.
Tam olarak sistemini ve oynadığın oyunları yazar mısın?

Bunu sana bakkal amcalar söyledi sanırım oyunu işlemci oynatma ayrıca o işlemci günümüz oyunlarında gayet yeter.

İyide intel i5 fx6300'den kaç fps daha fazla verebilir ki? 5-10 fps belki! Aradaki fiyat farkı ise muazzam. Açıkçası ben o bütçelerle o işe girmem. Hele düşük bütçeler varken. Bence 800 küsür lira işlemciye gömeceğine 200 liraya ssd alıp oyunu ona kursa daha fazla faydası olur.

Online oyunlar da işlemciye yüklenir. Fakat, arkadaşın sistemini tam olarak bilmiyoruz, hangi oyun yüzünden sistemini değiştirmek istiyor onu da bilmiyoruz. Peşin hükümlü olmaya gerek yok. Cezası ne zaman biter acep?

Arkadaşlar, öncelikler 1 hafta cezalı olduğumdan yazamadım kusura bakmayın, başlığa "yardım" yazdığım için ceza aldım :)

Öncelikle şunu belirteyim, oyunu oynatanın işlemci olduğunu vs düşünmüyorum, bakkal amcalardan da tavsiye almadım :)

Dediğiniz gibi normal şartlarda intel, fx 6300'den çok fazla fps vermeyecektir, ama durum tek oyun için geçerli...

Oyun Arma 3. Maalesef AMD işlemcilerin çekirdeklerini kullanamıyor. Yabancı forumlarda çok konu var. Arkadaşım GTX 780 ile 25 fps civarı alıyordu (İşlemci amd fx 8350), ona da intel g3258 aldık 195 liraya, şimdi ultra ayarlarda 80'in altına düşmüyor. Bohemia Interactive de bu durumu kabul etti ve güncelleme yayınladı ama düzelme olmadı. Oyun çok iyi ama optimizasyon özürlü malesef. Bende Asus GTX 760 var mesela, ultra ve low ayarlarda fps farkı bile olmuyor :)

Konu biraz aydınlanmıştır sanırım. İlk mesajımı tekrar yazmayayım, f/p olarak en uygun şekilde nasıl İntel'e geçerim?

Tavsiyem ; Elindeki AMD işlemci ve Anakartı başka bir yerde kullanmıyacaksan, ikinci el olarak sat, elden çıkar. Ordan gelen paranın üzerine birazda sen koy. Uygun bir işlemci ve anakart al.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı