AMD FX 6300 ve Akasa Venom Atto Soğutucu Uyumluluğu

TechnoEngin

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var, şu soğutucu AMD FX 6300 (Takacağım işlemci)

Soğutucu bu fakat desteklediği işlemciler ;

2.png

Desteklediği işlemciler bu.

AK-CC4012ES01_icgorsel1.jpg

Soket tipi uyuyor. AM3+ fakat desteklediği işlemcilerde AMD Fx 6300 yazmıyor. Bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir üst versiyonu olan Pico yu kullanıyorum. Atto yerine Pico tavsiye ederim. PWM fan ayarı var ve daha güçlü bir fana sahip. Piconunda 60 TL gibi bir fiyatı var. Atto\Pico AM3 anakartlar ile uyumludur.

Aslında sıcaklık degerlerinizi forumda paylaşsanız bu sogutucuyu tercih edecek diger kullanıcılar da fikir sahibi olurlar.

Merhaba Beyler

Bende de stok fanımın işlemcimi soğutmadığı günlerde bu soğutucuyu aldım ve öncesinde de çok ısınan işlemcim 70 küsür dereceleri görüyordu şimdi de aynı hatta ısınmadan dolayı sistemim kapanıyor bile.
Dedim herhalde akasa venom atto soğutucusunun içinden çıkan termal macun dandik. Gittim Zalman ZM-STG2 termal macun aldım sürdüm ve bağladım soğutucuyu sonuç yine aynı sistem boşta 69 dereceleri görüyor. Yük altında da 80 derecelere çıkıyor. 83 olduğunda da sistem kapanıyor (AMD FX6300'ün maksimum izin verdiği sıcaklık).

Sizce sorun neden kaynaklı. Böyle bir sorun yaşayan var mı aranızda ?
Veya yardımcı olabilecek birisi?

Merhaba Beyler

Bende de stok fanımın işlemcimi soğutmadığı günlerde bu soğutucuyu aldım ve öncesinde de çok ısınan işlemcim 70 küsür dereceleri görüyordu şimdi de aynı hatta ısınmadan dolayı sistemim kapanıyor bile.
Dedim herhalde akasa venom atto soğutucusunun içinden çıkan termal macun dandik. Gittim Zalman ZM-STG2 termal macun aldım sürdüm ve bağladım soğutucuyu sonuç yine aynı sistem boşta 69 dereceleri görüyor. Yük altında da 80 derecelere çıkıyor. 83 olduğunda da sistem kapanıyor (AMD FX6300'ün maksimum izin verdiği sıcaklık).

Sizce sorun neden kaynaklı. Böyle bir sorun yaşayan var mı aranızda ?
Veya yardımcı olabilecek birisi?
Soğutucu işlemcine tam oturmamış olabilir

Soğutucu işlemcine tam oturmamış olabilir

özellikle gittim farklı macun alıp yeniden denedim kardeşim. Sorun yine aynı değişen pek birşey olmadı fakat işlemci bios'ta 36 derecede çalışıyor sistem açıldımı sıcaklık yükseliyor nedense?
Windows 7 Ultimate 64Bit kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı