AMD FX 6300 ve RX 470 sistem donma sorunu

KASIMM

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar benim sorunum yaklaşık 2 ay önce başladı. Sorun internette gezinirken veya herhangi bir işlem yaparken aniden donuyor ve fare imleci hareket etmediği gibi arkada şarkı çalıyor ise gırrrr gibi bir ses sürekli çalıyor ve maalesef reset atmak zorunda kalıyorum. Bu donma sıklığının belli bir zamanı yok. Bu yazıyı yazarken 4 kere dondu ama bazen 3-4 saatte bir oluyor. Diğer konulara baktım fakat hiçbirinde işime yarar bir sonuç bulamadım. Format atıp termal macunları yeniledim ama nafile. Sizlerden ricam, bu sorunu nasıl giderebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok nadir olmakla birlikte bu sorunu ben de yaşadım. OC vardı işlemcimde normal hale getirdikten sonra düzeldi. Eğer OC yapmadıysanız bir ihtimal de güç kaynağı olabilir. Bir de RAMlerinizde X.M.P. modu açıksa oluyor olabilir.

Şunu da eklemek istiyorum. Tuhaf bir şekilde OC'u kaldırınca performansı yükseldi bilgisayarımın.

Çok nadir olmakla birlikte bu sorunu ben de yaşadım. OC vardı işlemcimde normal hale getirdikten sonra düzeldi. Eğer OC yapmadıysanız bir ihtimal de güç kaynağı olabilir. Bir de RAMlerinizde X.M.P. modu açıksa oluyor olabilir.

Şunu da eklemek istiyorum. Tuhaf bir şekilde OC'u kaldırınca performansı yükseldi bilgisayarımın.
Bilgisayara hiç O.C yapmadım güç kaynağı derseniz daha 1 yıl oldu ve 600 watt ondanda olduğunu sanmam ram olabilir onun modununa nereden bakıyoruz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı