AMD FX 8120 işlemci için soğutucu tavsiyesi?

Thermaltake Contac 21 CL-P0600 kullanıyorum aynı işlemci için ve suğutucunun içinde gelen intel - AMD uyumlu bracketler sayesinde fanın yönünün ne tarafa bakabileceğini ayarlıyorsun ayrıca tek fan ile gelmesine rağmen boş olan tarafı için daha sonradan ilave etmek istersen fan tırnakları geliyor yani daha sonra çift fanlı bir soğutucuya çevirebiliyorsun.

gayet sessiz ve güzel bir soğutucu stok fanın sesinden yılmıştım bu fanı aldım ve kasamda 3 adet 12cm 2 adet 8cm + 2adet 9cm fan bulunmasına rağmen stok fanın gürültüsünün yanında gayet sessiz çalışıyor.

Farklı fiyat aralığında bir alternatif olması iyi oldu. Hyper 212 EVO'da da çift fan desteği var diye biliyorum.

Egzos fana doğru üfleyecek.

Kasanın dışına hava üfüren fana doğru yani, şimdi anladım. O zaman ideal olur. Herhalde kasaya sığmama problemi falan yaşamam. Eğer daha iyi bir öneri gelmezse 212 EVO alacağım. Bu soğutucunun yanında termal macun veriliyor mu, veriliyorsa macunun iletkenlik seviyesi nedir? Eğer verilmiyorsa Vatan Bilgisayardan alabileceğim bir termal macun önerir misiniz?

Hyper 212 EVO ileriye dönük de kullanmak için güzel bir seçenek ancak bu soğutucunun bazı anakartlarda ram slotlarından birini kapattığını söyleyenler olmuş. Benim anakartımda da benzer bir durum yaşanabilir mi?

Bu arada halen diğer önerilere ve fikirlere açığım.

Egzos fana doğru üfleyecek.

Bu fan Thermaltake V2 Midtower kasaya sığar mı ve MSI 760GM-P21 anakartın ram slotlarından birini kapatabilir mi, uyumlu mu? Son sorum bu yönde.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı