AMD FX 8300 İçin Ekran Kartı Önerisi

Nefret eden biri otomatik olarak övmez zaten. Ayrıca sizin nefret ediyor oluşunuz veya kullanmıyor oluşunuz AMD'nin kötü ekran yaptığı anlamına gelmez. Sizin nefret etmeniz herkesin nefret ettiği anlamına da gelmez. Lütfen arkası boş yorumlar yapmayınız.
1050 ile 1060 zaten aynı kartlar sadece GB ve isimleri farklı, siz de haklısınız e tabi AMD zaten merdiven altı üretiliyor bizim bakkalda. Bu sebeple herkes nefret ediyor ve beğenmiyor.
(ironidir)
Bir yorum istenmiş ve ben bir yorum yapmışım ama nasıl yapmışım genel profiliyle yapmışım. Sizin beğeniyor olmanız da benim yorumumun yanlış olduğunu göstermez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel oyun hedefi için vRAM'in önemi vardır. Ayrıca ben 1060 6 GB ile 3 GB arasında FPS farkı var demedim. 3 GB vRAM'li bir ekran kartı alsın arkadaş daha sonrasında Battlefield 5 gibi bir oyunda drop yiyerek oynasın veya darboğaz yaşasın. Bir de ben araya bit meselesini karıştırdığımı hatırlamıyorum. O zaman vRAM önemsiz ise arkadaş HD 7870 alsın ne gerek var ki bu kadar para vermeye. Bir de arkadaşın freesync monitörü var ise gerçi yeni oyunlar DX12 odaklı olacağı için GTX 1060'ı savunanları anlamıyorum. Savunma sebebiniz nedir? vRAM önemsiz bir şeymi? Ayrıca siz GTX 1050 Tİ ile 1060'ı karşılaştırmadınız 1050 ile 1050 Tİ'yi karşılaştırdınız ve bununda sonucunda 2 GB vRAM farkı ve 10 FPS fark olduğunu anladınız. Son olarak ise 1060 ve 1050 Tİ arasında CS:GO da 300 FPS fark yok :) 60-70 FPS fark vardır en fazla benchmark videolarını izlemenizi öneririm.
1050 TI kullanan arkadaşım 300 FPS, ben 700 alıyorum ve grafik ayarları aynı. İşlemci gibi donanımlarda ise çok fark yok.

Ben 1060'la 700 FPS alan görmedim. After Burner ile değerleri paylaşır mısınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkes birbiriyle tartışmaya başlayınca kafam karıştı kimin ne önerdiğini anlayamadım şuan ben ne almalıyım?
İkinci el alabilirsen 1060 6 GB alabilirsin. Sıfır olarak bulabilirsen 1060 3 GB, bulamazsan 1050 Ti.

RX 580 her ne kadar 1060'dan daha iyi de olsa mining riski olduğundan ikinci el alınmamalı.

İkinci el alabilirsen 1060 6 GB alabilirsin. Sıfır olarak bulabilirsen 1060 3 GB, bulamazsan 1050 Ti.

RX 580 her ne kadar 1060'dan daha iyi de olsa mining riski olduğundan ikinci el alınmamalı.
Eyvallah hocam bende böyle bir cevap bekliyordum sadece soruya yönelik, diğer arkadaşlar biraz polemiğe girmiş.

Elindeki işlemci ile 1050Ti ve r9 390x arasında bulunan bütün kartları birinci ya da ikinci elden edinip gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. R9 390 ve muadilleri ile 1440p çözünürlükte üzmeden kullandırır mevcut sistem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı