AMD FX 8320 Asus M5A97 R2.0 2603 sistem O.C yapma

Arkadaşlar uzun denemeler ve prime95 testleri sonucu 4.0 da stabil kaldım. Daha fazla arttırıp voltaja yüklendikçe bu sefer ısınma yapıyor. Sıcaklık %100 prime95 testinde 70 in üstüne çıkıyor. Kasa biraz kapalı bir alanda o yüzden soğutma yetersiz kaldığını düşünüyorum. Sağlık olsun 4.0 da iyi bir hız sonuçta. Şuanda 1 saatlik testte 70 dereceyi hiç geçmedi :)

Arkadaşlar uzun denemeler ve prime95 testleri sonucu 4.0 da stabil kaldım. Daha fazla arttırıp voltaja yüklendikçe bu sefer ısınma yapıyor. Sıcaklık %100 prime95 testinde 70 in üstüne çıkıyor. Kasa biraz kapalı bir alanda o yüzden soğutma yetersiz kaldığını düşünüyorum. Sağlık olsun 4.0 da iyi bir hız sonuçta. Şuanda 1 saatlik testte 70 dereceyi hiç geçmedi :)
Aynı ses bendede mevcut bence o ses ya hdd den yada power dan geliyor Bios ayarlarınızı paylaşabilirmisiniz benim sorunum ise 54 derecede 3.5ghzden 1.4 düşüyor bi ayar engel oluyor ısıyı yükselttirmiyor .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı