AMD FX 8320 + MSI 970A Gaming - Ekran Kartı ve PSU Tavsiyesi

Hüseyin35%

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Biyomedikal Teknisyeni
Amd FX 8320 ve MSI 970A Gaming anakart alıcam. Anakart konusunda tereddütlüyüm farklı seçeneklerde var ve OC İçin faz girişleri önemliymiş falan o tarz konular okudum. Gigabyte öneriyolar oc için sizinde önerilerinizi istiyorum. Onun dışında 350-450 TL Arası bi ekran kartı ve max 300 TL bi PSU Bakıyorum. Birde şuan Pegatron IPXSB-H61 anakart var kasada ve anakartın altında 4 parmak boşluk var. Kasa ufak ATX Falanda pek anlamıyorum açıklarsa birisi sevinirim. Anakart önerirken bunuda sölemek istedim. Anakrt içinde bütçe max 300 TL.

Oyun amaçlı kullanacaksanız işlemciden ve psu'dan kısıp ekran kartına 600 tl civarı bir bütçe ayırmanızı öneririm

Amd Fx X6 6300 Soket Am3+ 3,5Ghz 14Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar 310 tl

Corsair Cx Serisi 80Plus 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar 220 tl

R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar 605 tl.

Psu için 300 işlemci için 430 ve ekran kartı için 450 tl ayırdığınızı düşünerek toplamda daha ucuza oyun için daha ideal bir sistem olacağını düşünüyorum.

Ek: Ayrıca 50 tl civarına bir işlemci soğutucu alarak biraz overclock ile 8320 seviyesinde bir performans alabilirsiniz.

Bende ekran kartı için aynı fikirdeyim. Üniversite bitmesine daha var yani önümde daha 6 7 ay var. 6 7 ay sonra ekran kartına 600 tl para bulabilirim. Zaten o zamana kadar oyun oynamıcam. Şu anakart konusunda birisi beni aydınlatsa çok sevinicem. Yorumun için teşekkürler.

Anakartınız mini itx formunda. Seçtiğiniz anakart atx formunda, kasaızın modelinni aratarak hangi formları desteklediğini öğrenebilirsiniz. Kasanız atx kartlarla uyumlu değilse amd sistemde micro atx kesinlikle önermem nedeni sadece alt segment kartların micro atx formunla olması.
VIA_Mini-ITX_Form_Factor_Comparison.jpg
burada anakart formlarının boyut olarak karşılaştımasını görebilirsiniz.

CORSAIR CARBIDE SERİSİ WAMP/SPEC-01 80PLUS 550W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar

kasa +psu gerekirse de bunu tercih edebilirsiniz.

Evet sanırım micro atx. Yani kasayıda değiştirmem lazım. Ekstra masraf çıktı. Gerçi kasa Casperin değiştirmeyi bende isterim ama bütçe sorun. Artık bi şekilde halledicem yorumların için teşekkürler. Bide şöyle bir durum var. Kasanın üstünde güç kaynağı yeri var ve kasanın ön tarafı bomboş. Güç kaynağının yerini değiştirebilirim yani. Bu durumda anakartın üstünde baya bi boşluk olucaktır. Anakartı içinde sığdırabilirim ayrıca ekran kartının boyuda sorunn değil. Bu şekilde yaparsam vida yerlerini nasıl halledebilirim acaba bu konudada yardım edermisin. Vida yerleri denk gelmez büyük ihtimalle ve kasanın arka kısmıda denk gelmicektir fakat onuda keserek halledebilirim.

Güç kaynağının arka kısmı mutlaka kasanın dışına bakmalı. Yerini değiştirmeni kesinlikle tavsiye etmem. Anakartı kasanda uygun vida delikleri olmadığı için düzgün otutamazsın bu da sıkıntı çıkarabilir. CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 550W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar bu güç kaynağını alıp 50 tl civarı kara geçersin. 80-100 liraya atx kasa bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı