AMD FX 8320 Sistem Yükseltme

kalinka35

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimin detaylı özellikleri bunlar:

Anakart : Gigabyte GA-990XA-UD3
İşlemci : AMD FX8320 4.25Ghz (O.C)
Ekran Kartı : ZOTAC GTX 1060 Mini (3GB)
RAM : Modelini unuttum 2x4GB DDR3 1333MHz
SSD : Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0
HDD : WD 1TB 7200 RPM
PSU : HighVoltage 750 PSU
İşlemci Soğutucu : ZALMAN CNPS11X PERFORMA ZALMAN CNPS11X PERFORMA 775/1155/1156/1366/2011&AM2/AM2+/AM3 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
Kasa : Thermaltake 500W Wings RS201 Pencereli ATX Siyah Kasa Fiyatı (Kasam baya eski öneri alabilirim küçük geliyor gözüme.)

Her türlü yorum kabulümdür, anakart-işlemci ikilisini değiştirmeyi düşünüyorum fakat kararsızım. Genel olarakta önerisi olan varsa yazarsanız çok memnun olurum. Aşırı pahalıya kaçmamak şartıyla yeni nesil güzel upgrade yapmak istiyorum...

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı, SSD, HDD harici sistemin geri kalanını ikinci el olarak satıp bir miktar daha ekliyerek uzun soluklu bir sistem toplayın. Ryzen 5 serisi o zamana kadar rakipleriyle performans olarak ne yapabilceğide ortaya çıkar. Ona göre İntel İ5 veya Ryzen 5 bir işlemci seçilebilir. Burdan hareket ederek sistem parçalarını güncellersiniz.

FX 8320 elinde olan birine İ3 6100 alın demek ne oluyor ya? O işlemci daha güçlü bir model. R5 işlemcileri bekleyebilirsin. Bekleyemesen de İ5-İ7 Skylake-Kaby Lake işlemcilerine yönel, ya da Ryzen R7 işlemcileri al. Elinde DDR3 RAM var, bu RAM'leri 4. nesil İntel işlemci alırsan bu sistemde de kullanabilirsin, böyle bir ihtimal da var.

Yanlız benchmarklarda 6100 daha güçlü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı