AMD FX 8320 sisteme ekran kartı önerisi

Steve McQueen

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Daha önceki konularımda da sorunlarından bahsettiğim GTX 760 ekran kartım an itibari ile kullanılamaz hale geldi. Monitöre hiçbir şekilde görüntü gelmemektedir. Garantisi bittiği için de herhangi bir tamir yapılamayacağından dolayı yeni bir ekran kartı almak zorundayım. Sistemime uygun, kaliteli, sürücü desteği iyi, kesinlikle darboğaz yaşatmayacak ekran kartı önerilerinizi bekliyorum.

Sistem özellikleri :
  • - AMD FX 8320 işlemci
  • - Gigabyte 970A - UD3P anakart
  • - Gskill RipjawsX 2x4 GB 1866 MHz ram
  • - Corsair VS550 güç kaynağı

Sürücü desteğinden dolayı GTX 1060 almayı planlıyordum fakat darboğaz yaşanacağı için vazgeçmek zorunda kaldım. GTX 960 ise şu anda pek mantıklı bir seçenek gibi durmuyor. Ne alacağıma karar veremedim. Bütçe ise 1000 TL civarı. (Önerilerine göre bütçe değişebilir.)

Şu anki sistemden dolayı düşük bir ekran kartı almak mantıksız olacaktır. İleride sistem değişikliği veya upgrade ile de aynı ekran kartını kullanabilirsin. Benim önerim iki kart arasından GTX 1060.

Aylar öncesinde açmış olduğumda bir konuda sistemimi değiştireceğimden bahsetmiştim aslında. Öncelikle işlemci, anakart, RAM değiştirmeyi düşünüyordum. Zamanı geldiğinde de GTX 760'ı emekliye ayırıp yerine GTX 1060 almayı planlıyordum fakat durumlar beklediğim gibi olmadı. Ekran kartı arızalanınca her şey tersine döndü.

GTX 1060'ı şu anda almış olsam ne kadar darboğaz yaşarım? Bunu engelleme şansım var mı? GTX 1060 için VS550 güç kaynağı yeterli olur mu? @Asım Demir

Hocam OC ile 4.6 4.7 seviyelerinde R9 290'i besliyebilir. Oc yapmazsaniz R9 280X'i besleyecek kadar guclu diye tahmin ediyorum.

Şu anki sistemden dolayı düşük bir ekran kartı almak mantıksız olacaktır. İleride sistem değişikliği veya upgrade ile de aynı ekran kartını kullanabilirsin. Benim önerim iki kart arasından GTX 1060.

FX 8320'ye 1060 onermek sacmaliktan ibaret. Bunu dedigim icin ban alacagim ama 8320'ye OC olmadikca 1060 besleyemez.

Merhabalar,
Daha önceki konularımda da sorunlarından bahsettiğim GTX 760 ekran kartım an itibari ile kullanılamaz hale geldi. Monitöre hiçbir şekilde görüntü gelmemektedir. Garantisi bittiği için de herhangi bir tamir yapılamayacağından dolayı yeni bir ekran kartı almak zorundayım. Sistemime uygun, kaliteli, sürücü desteği iyi, kesinlikle darboğaz yaşatmayacak ekran kartı önerilerinizi bekliyorum.

Sistem özellikleri :
  • - AMD FX 8320 işlemci
  • - Gigabyte 970A - UD3P anakart
  • - Gskill RipjawsX 2x4 GB 1866 MHz ram
  • - Corsair VS550 güç kaynağı

Sürücü desteğinden dolayı GTX 1060 almayı planlıyordum fakat darboğaz yaşanacağı için vazgeçmek zorunda kaldım. GTX 960 ise şu anda pek mantıklı bir seçenek gibi durmuyor. Ne alacağıma karar veremedim. Bütçe ise 1000 TL civarı. (Önerilerine göre bütçe değişebilir.)

Islemci sogutucunuz nedir ? Guzel bir hava sogutucu ise 4.10 4.30 seviyelerine getirin. Belki 4.50. Bundan sonra isinmaya baslayacak. Sivi sogutucu var ise 4.8'e kadar yolunuz var. OC'dan anlamiyorsaniz BIOS'tan OC Genie'ye tiklamaniz yeterli.

FX 8320'ye 1060 onermek sacmaliktan ibaret. Bunu dedigim icin ban alacagim ama 8320'ye OC olmadikca 1060 besleyemez.
Vulkan ve DX12 oyunlarda pek sorun yaşamazsın. Çok aşırı derecede kısıtlamaz, OC ile bir nebze telafi edebilirsin.

Okuma zahmetinde bulunursan sevinirim.

Taksitlerim bittiği zaman i7 6700 tabanlı bir sisteme geçiş yapacağım zaten. Bu sistemi en fazla 6 ay daha kullanmayı düşünüyorum. Bu arada işlemci soğutucum Zalman CNPS10X Optima. Bu soğutucu da en kısa sürede değişecek, yerine Akasa Venom A10 veya Corsair H80i v2 modeli alınacaktır. @Asım Demir @Black_Ang3l

Ekran kartının garantisi bitmiş para verip yaptırmak istemiyorsun bence ekran kartını fırına ver bir ihtimal düzelir. Düzelirse 1060 alana kadar takıl. Düzelmez ise zaten her türlü çöpe atacaksın. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı