AMD FX 8320 Tabanlı Sistem Oyunlarda Performans Kaybı

Flear

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Öncelikle şöyle bir özet geçeyim size, Şimdi ben 3200'e yakın bir bilgisayar toplamıştım. Monitörüydü, kasasıydı, klavyesiydi felan hepsi 3.200 civarı bir şey tutmuştu. Yaklaşık 7-8 ay felan oluyor. toplanılan sistemde ekran kartım AMD HD 6700, işlemcim AMD FX 8320, RAM de 8 gb'dı. Sonra oyunlarda fazla FPS alamamaya başladım. Donmalar, kasmalar arka arkaya gelince kasayı kucaklayıp Vatan Computer'e gittim. Oradaki elemanlara derdimi anlattım. Ve sadece ekran kartını değiştirirsek sorun ortadan kalkar dediler. Bende sisteme uygun en iyisi olsun o halde dedim tamam dediler. 1-2 gün test için orada kaldı. Ertesi gün gittim almaya ve orada denedim. Ultra ayarlarda gayet akıcı oynuyordum. Sonraları FPS çok düştü. Ve kasa resmen çığlık atıyor. En basitinden CS:GO'da bile 70-80 FPS'ye düşüş yaşadım. Diğer oyunları siz tahmin edin artık. Bu çok can sıkıcı bir durum haline geldi. Geçenlerde gene götürdüm bu sorundan dolayı acaba işlemci mi ısınıyor ondan dolayı mı böyle oldu diye sorayım dedim. Oradaki eleman test etti ve gayet normal dedi. Benim anlamadığım normalse bu kadar düşük FPS almamın sebebi nedir arkadaşlar? Onca parayı bunun için mi verdim ben? Hiç bir oyun oynayamaz hale geldim. Sorun nedir? Ne yapmam gerek? Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi vermek gibi olmasın. Amd işlemcilerde stok soğutucu yetersiz kalıyor. Sana önerim soğutucu alman.

Konu moderatör tarafından düzenlendiğine göre ceza yemiş olabilir arkadaş. Cevap yazamayabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı