AMD FX 8320 X8 Tabanlı Sistem

ERAY SARIKAYA

Kilopat
Daha fazla  
Bütcem 1300 tl civarı. (max. 1400tl)
Kendim böyle bir sistem topladım.
Bu parçalar hariç kasa power bulunmakta. Her türlü power takabilirim ister 700 w olsun ister 500 w.
İ5 toplamaya kalksam 600 tl'den aşağı yok.
Birkaç sorum olacak.

1-) Parçalar birbirleriyle uyumlu mudur ?
2-) Önerebileceğiniz 2400 mhz am3+ bir anakart var mıdır ?
3-) Sizce ekran kartını değiştirmeli miyim ?
4-) Fifa 16'yı ultrada oynayabilir miyim ?

PC3.png

Yine de çift çekirdekli bir işlemci. Çift çekirdekli işlemcileri tavsiye etmiyorum.
Edit: Yeni oyunlar çift çekirdeğe olan desteğini kesiyorlar. Bu yüzden i3 alınması daha iyi olur.
Edit 2: i3 de çift çekirdekli ama HyperThreading olduğu için 4 çekirdekli gibi.

Yeni oyunlar değil. Ubisoft yapıyor bunu. Ayrıca o oyunları güncel patch ve ya bazı programlarla çift çekirdekle oynamak mümkün. Yani çift çekirdeğin performansıyla ya da gücüyle ilgili değil. Sadece çift çekirdeğe bazı engellemeler koyuyor bazı oyun yapımcıları.

Fx-8320 işlemcili sistem kullanıyorum. Gerek işlemlerimde %98'ni kullandığım oldu. i7 makinasında yaptığım işi FX-8320de çok rahat şekilde yaptım. Sıkıntısız bir işlemci benim düşüncem.

Ben şimdilik böyle bir sistemi düşünüyorum sonradan başka ekran kartını ekleyebilirim.
Ya da r7 240 yerine GTX 750 Ti alsam daha iyi olurmu ?
Yanıtlarınız içinde teşekkür ederim.
4 çekirdekli işlemciden aşşağı veya i5 işlemciden aşşağı işlemci alamam ileriye dönük ve uygun fiyatlı bir oyun bilgisayarı olmasını istiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı