Amd FX X8 8320 - Asus M5A97 LE R2.0 Tabanlı Sistem yükseltmesi

Elroy

Hectopat
İyi forumlar ,

Elimde Mevcut olan parçalar :
Asus M5A97 LE R2.0 Anakart
Amd FX X8 8320 İşlemci
Kingston 4gb HyperX Genesis 1600 mhz cl9 DDR3 Ram
powercolor hd 7730 gddr3 2gb 128bit amd radeon dx11.1 - Eski bilgisayarımdan kalma ekran kartım
LG W2243 (Analog) [22" LCD] Monitör ( Eski sistemden hala sorunsuz kullandığım )
300 Everest Watt PSU ( Aciliyetle aldığım ve bütçem az olduğu için tercih ettiğim PSU )
ST1000DM003 1TB 7200 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5" ( Eski pc'den kullandığım sorunsuz olarak çalışıyor)
Cooler Master Hyper 103 İşlemci Soğutucu mevcut ve çok memnunum. Yükte O.C ile 4.2 ghz civarında 45- 50 derece civarında tutuyor bilgisayarı + fan %50 civarında çalışıyor.
x7 Klavye mouse set'e sahibim.

Yeni çıkan oyunlardan H1Z1 isimli oyunu oynuyorum ama fps yerlerde resmen ( Low'da 30 / 40 FPS ) , CanYouRunIt sitesine göre ekran kartını ve ram'i yükseltmem gerekiyor.
Kararsız kaldığım noktalar var onlar hakkında yardımalarınızı istiyorum

Fiyat / Performans önceliğim , öğrencilik daha bitmedi.

Bu sistemde yaptığım gibi parça - parça eklemeler yapmak istiyorum.
Hedefimde Ram - Ekran Kartı ve Kasa var.
* Kasa olarak almayı düşündüğüm ;
Asgard 382 Pure 600 Watt yada 500 watt Modeli Fiyat performansta arkadaşlarım fazlasıyla memnun , kendim de baktım ve kontrol ettim çok memnun kaldım.
* Ram olarak
HyperX Genesis stoklarda olmadığı için 4gb HyperX Savage Red Düşünüyorum. 8 GB zorlayabilir diğer parçaları da almam gerektiği için.
* Ekran Kartı için
500 - 600 civarı maksimum verebileceğim fiyat olduğu için kararsız kaldım.
İlk olarak Ram - Kasa ( Sebebi PSU'nun düşük olması ) - Ekran Kartı olarak almayı düşünüyorum parça parça 2-3 aylık zaman diliminde alacağım. Aşağı yukarı 50 100 TL civarı fiyatlarda oynama yapabilirim.

Seçimlerim arasında tavsiyeleriniz varsa bu fiyat aralıklarında cevaplarınızı bekliyorum.
İyi forumlar.

Elimde olan parçaları değiştirmeyi düşünmüyorum.
@Silinen üye Teşekkür ederim sistem oyun açısından yeterli gelir gibi geliyor bana Ekran kartın'dan sonra. Ram olarak sonraları eklemeler yapabilirim.

Ekran kartı olarak başka önerisi olan var mı ? İşlemcim yeterli mi ? Ekran kartı için bütçeyi artırsam daha fazla performans almama engel olacak bir sorun yaşar mıyım?

Ekran kartını almışken iyisini alın. Ram i sonra eklersiniz. Kasa olarak da Cooler master RC-K380 biraz dardır ama yeterlidir.

Kasa çok eski parçalandı desem yeridir. 2 fan takılı yanları açık görseniz gülersiniz :)
O yüzden kasa + PSU almayı düşünüyorum. 200-300 TL civarında.

Ekran kartını almışken iyisini alın. Ram i sonra eklersiniz.
Bende öyle düşünüyorum.
O yüzden kafamda kesin bir bütçe oluşturamadım.
PSU için mecbur kaldığımdan ekran kartından kısmayı düşünüyorum. Ya da 15 gün - 1 ay erteleyip ekran kartını artırabilirim.
Çekindiğim bir nokta var , r300 serisi ne zaman çıkacak aldıktan 1-2 hafta sonra çıkarsa üzülürüm.
Ekran kartını Mart ayı ortalarında almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı