AMD FX 8320 yerine 8350

Gokhan Turker

Hectopat
Arkadaşlar kasa ve güç kaynağından birazdaha kıstım sistem için .Arta kalan bi 100 tl felan olur tahmin ediyorum. Sizce buna biraz daha para ekleyip bir SSD mi almalıyım yoksa AMD FX X8 8320 yerine 8350 mi alayaım ?

Arkadaşlar peki şöyle bir çıkmaza girdim bütçe en fazla 2000 tl , ya 8gb RAM + SSD YA DA 16GB Ram alacağım. Hangisi sizce ? Sistem büyük ölçüde oyun ve render için olacak amator anlamda. İlerisini düşünürek topluyorum bu sistemi.

Kardeşim. Hayatımda duyduğum en büyük 2 pişmanlıktan birisidir 16 gb ram satın almak. Daha 6 gb'nin üzerine çıktığını görmedim. Ramlerim baskı altında sağlıklı çalışıyormu ondan bile emin değilim. :D

Açıkçası ben SSD'yi çok da mantıklı bulmuyorum. Ne bileyim günlük kullanıcı için gereksiz görüyorum. Ancak 8320 yerine 8350 almaktansa 120gb bir SSD almak daha karlı olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı