AMD FX 8350 4.7 Ghz Sıcaklık Değerleri

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Proje Yöneticisi
Merhabalar;

İşlemcim Amd 8350 4,7 Ghz Voltaj 1.43215 Stabil çalışmakta. Prime 95, Aida, Amd Overdrive testlerini geçti. Sıcaklık değerlerini sizinle paylaşmak istiyorum. Sizce uygunmudur.

Bileşenler;

• İşlemci :AMD FX 8350
  • Anakart : ASUS M5 PRO 990FX R2.0
  • Ram : Corsair XMS 3 1600 Mhz 4 GB X 4 : 16 GB
  • Ekran Kartı : Asus GTX 770 Direct CU II
  • Psu : Cooler Master Real Power M620 +80
  • Kasa : Cooler Master Silencio 650 Pure
  • Ssd : Kingston SSD NOW 120 GB
  • Hdd : Seagate 7200 rpm 500 GB
  • Soğutucu : Nepton 140 XL

Sıcaklık değerleri :

Boşta - 38 derece
Yükte - 74 derece

Ayrıca bir başka konu soğutucum Nepton 140 XL fakat 140 mm olduğu için kasamda kullanabileceğim tek alan ön kısım oldu Push and Pull içeriden hava alıp ön kısımdan dışarı atıyor., resimde görebilirsiniz. Sizce bu kullanım uygun mudur ? Başka öneriniz var mı ?

Teşekkürler

Dosya Ekleri

• 2014-10-12 21.41.30.jpg
    2014-10-12 21.41.30.jpg
    441,3 KB · Görüntüleme: 753
İçeriden alıp ön kısımdan dışarı atması kurallara aykırı. Zaten ön panele bakarsanız havayı dışarı atmak için değil, havayı içeri çekmek için tasarlandığını görürsünüz. Havayı siz ön panele verseniz de gidecek delik bulamaz.
Ön panelden havayı içeri çekin ve 2. fan ile yine aynı doğrultuda yani kasanın içene doğru hava vermeye devam ettirin.
Dediğimi yaparsanız yük altındaki sıcaklık değerlerinde düşüş olur.

Sistem 1,43 çekirdek voltajı ile 4,7 GHZ'de çalışıyor demişsiniz. Çalışan bir sistem ile stabil çalışan bir sistem arasıında çok fark vardır :)
Stabil olup olmadığını test ettiğiniz bir program var mı? Varsa görselleri alalım. 4,7GHZ az bir rakam değil.

O frekans değeri için 4,4-4,5 çekirdek voltajının yanı sıra 1,32 CPU/NB voltajı vermen gerekebilir.

Son düzenleme:
M
İçeriden alıp ön kısımdan dışarı atması kurallara aykırı. Zaten ön panele bakarsanız havayı dışarı atmak için değil, havayı içeri çekmek içni tasarlandığını görürsünüz. Havayı siz ön panele verseniz de gidecek delik bulamaz.
Ön panelden havayı içeri çekin ve 2. fan ile yine aynı doğrultuda yani kasanın içene doğru hava vermeye devam ettirin.
Dediğimi yaparsanız yük altındaki sıcaklık değerlerinde düşüş olur.

Sistem 1,43 çekirdek voltajı ile 4,7 GHZ'de çalışıyor demişsiniz. Çalışan bir sistem ile stabil çalışan bir sistem arasıında çok fark vardır :)
Stabil olup olmadığını test ettiğiniz bir program var mı? Varsa görselleri alalım. 4,7GHZ az bir rakam değil.

O frekans değeri için 4,4-4,5 çekirdek voltajının yanı sıra 1,32 CPU/NB voltajı vermen gerekebilir.
Merhaba;

Test ettiğim programları yukarıda yazmıştım, prime 95 small fft de 25 dk. Amd overdrive 7 saat Aida 64 ile ise 6 saat teste tabii tuttum, video kurgu, edit işlerimi ve renderlarımı aldım. 3-4 saat oyun oynadım... Herhangi bir mavi ekran ya da crash yaşamadım. Elimde yaptığım testlere yönelik görseller yok maalesef... tekrar yaptığımda paylaşırım mutlaka... bir stabilizasyon sıkıntısı hiç hissettmedim...

Sizin dediğiniz gibi soğutucuyu deneyeceğim, çok teşekkür ederim.

4,7GHZ'de stabiliteyi herkes tutturamaz genelde, ileride test yaparsanız görselleri paylaşırsınız.
Yinede 74 derece az değil hani, 1,43 voltaj yüksek bir voltaj da değil, radyatörün yanlış montajlanması Max sıcaklık değerini etkileyebilir büyük oranda.

4,7GHZ'de stabiliteyi herkes tutturamaz genelde, ileride test yaparsanız görselleri paylaşırsınız.
Yinede 74 derece az değil hani, 1,43 voltaj yüksek bir voltaj da değil, radyatörün yanlış montajlanması Max sıcaklık değerini etkileyebilir büyük oranda.
Soğutucuyu düzenledikten sonra test yaptım ve sıcaklıklar büyük oranda düştü teşekkür ederim. Stability ile ilgili olarak test sonuçlarına bakabilirsiniz. Aida 64 8 saat civarı stability test sonucu herhangi bir error veya mavi ekran olmadı ayrıca frekans değeri 4.7 ghz altına düşmedi, tüm ekran görüntüleri detayları ile mevcuttur.
stabilitytest5.PNG
stabilitytest4.png
stabilitytest3.png
stabilitytest2.png
stabilitytest.png

Teşekkür ederim.

Merhaba tekrar;

Sorun soğutucumdaymış, kontrol ettiğimde radyatörün delindiğini ve fanların üstünde biraz sıvı olduğunu gördüm, muhtemelen montaj esnasında deldim, tornavidanın kaydığını hatırlıyorum :) Corshair h75 aldım, montajını sorunsuz hallettim ve sonuç olarak sıcaklık değerlerim prime small fft'de 65 dereceyi geçmedi. Aida 64 kararlılık testinde ise 55 derece max. seviyede kaldı. Ekran görüntüsünü görebilirsiniz.

Teşekkürler,

stabilitytest1.png

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı