AMD FX-8350 8 çekirdekli 4 çekirdek görünüyor

brltpc

Kilopat
Makaleler
31
Yer
Artvin
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Bölge Uzmanı
Masaüstü bilgisayar topladım ve amd'nin FX-8350 isimli 8 çekirdekli işlemcisi kullanıyorum. biosta 8 çekirdeği görebiliyorum.

Her bir çekirdeği tek tek kontrol etmem için menüsü var orda görünüyo fakat çalıştır komutundan msinfo32 ( sistem bilgisi ) kısmında 4 çekirdek 8 mantıksal işlemci görünüyo.

Bunun sebebi nedir? ayar felan gerekir mi?

Ben 4 çekirdek mi kullanıyorum 8 mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fx işlemciler modül sistemine dayanıyor. Bir modül içinde 2 çekirdek var. Dört modül 8 çekirdek. Normalde 4 çekirdek sanal olarak 8 çekirdek.

AMD her zaman fiziki çekirdek yapar. İntel genellikle sanal çekirdek yapar. Bende şu anda aynı işlemciyi kullanıyorum ama bende öyle bir şey yok.

Kullandığım işletim sistemi ile ilgili olabilir mi ? Yada biostan ayar mı yapmam lazım fiziki çekirdekleri biostan görebiliyorum fakat sistem bilgisinde 4 fiziki 8 mantıksal işlemci diyor.. Üretim hatası olma ihtimali var mı ?

Üç yıl sonra sağol demek :D

Arkadaşın etkinliği de en son 2015'te gerçekleşmiş.
O mesajı önceden atmıştım ben arkadaşa sosyalin işleyişini anlatırken mesajı düzenledim o yüzden sana bildiri geldi. :D

O mesajı önceden atmıştım ben arkadaşa sosyalin işleyişini anlatırken mesajı düzenledim o yüzden sana bildiri geldi. :D

Peki var mı bir çözümü? Yani aslında 8'de 4 mü gözüküyor? Gücü etkiliyor mu? Bende de şu an aynı sorun var. Bunu nasıl 8 yapabilirim ya da şu anda 8 gücünde mi çalıştırıyor? Yardımcı olursanız sevinirim

Cinebench R15 testinde 630 ile 720 puan aralığında bir skor alıyorsa CPU'nuzda sorun yoktur.
4 çekirdeğin çalışmaması gibi bir durumda alınan skor 300-400'lere kadar düşecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı