AMD FX 8350 FIFA 15 ve Vegas Pro'da Sistemin Kilitlenmesi

Hamit Özen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İşlemcim şu anda resimde gördüğünüz durumda. FIFA 15 oynarken oyun sürekli kitleniyor, bilgisayar donuyor. Bu sorun tek FIFA 15 için geçerli değil mesela Sony Vegas Pro'da video render yaparken de bilgisayar kitleniyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye OC yapmışsın ve onu da başaramamışsın anlaşılan. OC'yi geri çek ve maksimum hız olarak Turbo Boost hızı olan 4.2 GHz'i dene ve test et. Düzgün olmayan bir soğutma ile de 8350'yi OC etmeye kalkma yoksa kasa sürekli kapanır.

Evde başka bir kardeşim daha var. Demek ki o OC yapmaya kalktı. OC'yi nasıl geri çekebilirim?

Şu an evde olmadığım için deneyemedim. 1 saat içinde deneyip cevabını hemen yazacağım size.

dsaf.png

F10 yaptıktan sonra böyle oldu. Turbo Boost'u nasıl kullanabilirim?

@Recep Baltaş abi AMD işlemcide Turbo Boost nasıl yapılır?

Şu an evde olmadığım için deneyemedim. 1 saat içinde deneyip cevabını hemen yazacağım size.

Eki Görüntüle 44261

F10 yaptıktan sonra böyle oldu. Turbo Boost'u nasıl kullanabilirim?

@Recep Baltaş abi amd işlemcide Turbo Boost nasıl yapılır ?
Turbo Boost otomatik devreye girecek. Fakat halen daha OC'li gözüküyor sistem. BIOS ayarlarını kaydettin mi?

Mesela bende bu şekilde.
Ekran Görüntüsü (15).jpg

Turbo Boost otomatik devreye girecek. Fakat halen daha OC'li gözüküyor sistem. BIOS ayarlarını kaydettin mi?

Mesela bende bu şekilde.
Eki Görüntüle 44269

F10 dedikten sonra save and reset dedi , yes deyip devam ettim. Ondan sonra sistem kendini yeniden başlattı.

ECO mode var , Standard Mode var birde OC Genie II mode var. Ben standard mode seçiliyken F10 yaptım

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı