AMD FX-8350 GTX 760 sistem yük altında reset atıyor

Bloodyy

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB RAM
Ekran kartı
Gtx 760
İşlemci
amd fx-8350
Sorunu bir türlü bulamadım Google'da vb. istediğim gibi hareket edebilirken herhangi bir oyunu açtığım anda sistem reset atıyor. Farklı bir PSU ile deneme imkanım vardı fakat kullandığım PSU 500W, eski bir 300W PSU takıp denedim, oyunu açtığım anda yine reset attı. Açtığım oyun zaten büyük bir oyun değil 300W bile yeterli olacaktır o yüzden PSU arızası olduğunu sanmıyorum. Bütün parçaları temizleyip termal macun yeniledim fakat durum hala aynı. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Sorunu bir türlü bulamadım Google'da vb. istediğim gibi hareket edebilirken herhangi bir oyunu açtığım anda sistem reset atıyor. Farklı bir PSU ile deneme imkanım vardı fakat kullandığım PSU 500W, eski bir 300W PSU takıp denedim, oyunu açtığım anda yine reset attı. Açtığım oyun zaten büyük bir oyun değil 300W bile yeterli olacaktır o yüzden PSU arızası olduğunu sanmıyorum. Bütün parçaları temizleyip termal macun yeniledim fakat durum hala aynı. Sorun neden kaynaklı olabilir?
hocam internete gore GTX 760 icin minimum 500W gerekiyor. yani birkac psu hesaplayiciya gore 650 veya 700 sizin isinizi gorecektir

hocam internete gore GTX 760 icin minimum 500W gerekiyor. yani birkac psu hesaplayiciya gore 650 veya 700 sizin isinizi gorecektir
Evet bi boştaki değerede bakın 60 70 falansa sorun soğutucudan kaynakli olabilir
GPU ortalama 45 derece, CPU ise 35.

Kullandığım PSU'yu yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bir sıkıntısı yoktu hocam, Farklı PSU denemek için elimde ki 300W ile denedim fakat yine kapandı. Sorunun kesinlikle PSU kaynaklı olduğunu öğrenirsem yeni sistem toplayacağım.

Hangi oyunda reset atıyor?
Hangi oyun olduğu farketmiyor hangisine girersem gireyim reset atiyor. Garry's Mod'a girerken reset attı en son.

Bütçeniz nedir varsa eğer bu sistemi yenilemek en mantıklısı olur
Şuanlık 15K civarı bütcem var fakat bu sistemi bir kaç ay daha idare etmek istiyorum. En azından sorunun nerden olduğunu bulamaz mıyız hocam ?

Geri
Yukarı