AMD FX 8350 ve RX 480 FPS Sorunu

İbrahim Aksoy

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar son zamanlarda genel olarak oyunlarda FPS 'imin düştüğünü fark ettim yani sistemimi okadar da yetersiz görmüyorum ama buna rağmen olması gerekenden az FPS aldığımı düşünüyorum ve sebebini bulamıyorum. Özellikle aktif CS:GO oynuyorum grafik ayarları 4: 3 ve minimum ayarlarda olmasına rağmen 80-100-150 arası FPS alıyorum ve bu tarz bir FPS oyununda FPS'nin bu denli düşmesi canımı sıkıyor ve tabii ki oyun performansımı etkiliyor. Sizce sorun ne? Ve bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
İzlediğim yayıncılar gibi CS:GO'da sabit 300 FPS almam için napmam lazım? Hangi kartı veya işlemciyi tavsiye edersiniz? Bu da öbür sorum.
Sistemim: MSI RX 480 8 GB ekran kartı, AMD FX8350 işlemci, ASUS 970Pro AURA Anakart, Aero Cool KCAS-750M PSU, 16 GB RAM, Samsung Evo 500GB SSD (HDD kullanmıyorum. )

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU neredeyse hep sabit hareket ediyor 40-50 arası GPU sürekli değişiyor bikereden 90 lara çıkıyor bikereden 20 lere düşüyor hatta 0 bile oluyor.
Tüm çekirdeklerin kullanımını açıp bakmanızda fayda var. Büyük ihtimalle çekirdeklerden biri tam yükte çalışıyor. Sorunu tam anlayamadım ama o işlemciyle bile normalde 150-170 FPS almanız gerekirdi diye düşünüyorum.

i3 9100F ile 1080Ti öneren arkadaşa ithafen 🙂 .
asdasdad.png

i3 9100F ile 1080Ti öneren arkadaşa ithafen 🙂 .
Eki Görüntüle 439434
Bunu ciddi ciddi denemişler mi 😀
Sorunun işlemci kaynaklı olduğu kesin gibi ama işlemcinin neden tam kapasitesini kullanamadığını anlamadım. İşlemcinizin mimarisi biraz değişik olduğu için bu durumun neden olduğu konusunda çok bilgiye sahip değilim. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa iyi olur.

Bunu ciddi ciddi denemişler mi 😀

Sorunun işlemci kaynaklı olduğu kesin gibi ama işlemcinin neden tam kapasitesini kullanamadığını anlamadım. İşlemcinizin mimarisi biraz değişik olduğu için neden olduğu konusunda çok bilgiye sahip değilim. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa iyi olur.
Belki bir beyaz atlı gelir sorunumuzu çözer bekleyelim bakalım :D :D

Bu garip bir sorun. Aynı sorunu ben de yaşıyorum mesela PUBG'de. 2070'imin kullanımı %60'ı geçmiyor aynı şekilde işlemcimin de kullanımı (4770K @4.4GHz) %60'ı geçmiyor. Sebebi RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. RAM'ler düşük MHz'de çalıştığı için ve DDR3 olduğu için darboğaz yapıyor sanırsam.

Bu garip bir sorun. Aynı sorunu ben de yaşıyorum mesela PUBG'de. 2070'imin kullanımı %60'ı geçmiyor aynı şekilde işlemcimin de kullanımı (4770K @4.4GHz) %60'ı geçmiyor. Sebebi RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. RAM'ler düşük MHz'de çalıştığı için ve DDR3 olduğu için darboğaz yapıyor sanırsam.
Yani yeni bir anakart ve DDR4 RAM

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı