FX 8350 Ve RX 480 Sistemde Düşük FPS Sorunu

smackthatt

Kilopat
Daha fazla  
Sistemimde:
  • 700W güç kaynağı.
  • ASUS M5A97 LE E2.0 Anakart.
  • AMD FX 8350 İşlemci.
  • 8 GB RAM
  • MSI RX480 Gaming X 8 GB Ekran Kartı bulunmaktadır.
Ekran kartını 1 hafta önce aldım ve 1 haftadır aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Sıkıntıya gelecek olursak, düşük FPS.
Denediğim oyunlardan birinden örnekleme yapacağım. The Witcher 3 oyununda ultra ayarlarda 20 FPS, low ayarlarda ise 60 FPS dolaylarında gidiyor. Bunun nedeni nedir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
IMG_1608.JPG
CSGO da zaman zaman GPU yüzdesi CPU nun altına düştü. Arada sırara ciddi FPS düşmeleri yaşadım.
@Reno burada CPU2 biraz yüksek.

Eki Görüntüle 230960 CSGO da zaman zaman GPU yüzdesi CPU nun altına düştü. Arada sırara ciddi FPS düşmeleri yaşadım.
@Reno burada CPU2 biraz yüksek.
Cool and quiet vb enerji verimliliği ile ilgili seçenekleri BIOS dan kontrol ediniz. Aktif ise devre dışı bırakıp tekrar deneyin lütfen.
Ayrıca kalitesiz bir güç kaynağı kullanıyorsanız (700watt olduğuna aldanılmamalı) güç kaynağı da darboğaz yaşatıyor olabilir.

Son düzenleme:
BIOS ayarlarına girip aşağıdaki gibi ayarlamayı dener misin?

Eki Görüntüle 230983

denedim hocam bir değişiklik yok.

Cool and quiet vb enerji verimliliği ile ilgili seçenekleri BIOS dan kontrol ediniz. Aktif ise devre dışı bırakıp tekrar deneyin lütfen.
Ayrıca kalitesiz bir güç kaynağı kullanıyorsanız (700watt olduğuna aldanılmamalı) güç kaynağı da darboğaz yaşatıyor olabilir.
ZALMAN ZM700-GV SERİSİ 80PLUS BRONZ 700W GÜÇ KAYNAĞI güç kaynağım bu. Bundan kaynaklandığını sanmıyorum. Ayrıca hocam diğer arkadaşın attığı BIOS fotoğrafından yönlendirir misiniz disable ya da enable olacak seçenekleri?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı