Amd FX-8350 X8 4.0 Ghz önerir misiniz ?

DOT.EXE

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben daha önceki konularımda bilgisayar toplamaktan bahsetmiştim işlemci bakıyordum ama ''AMD yi bırak sen git intel al'' diyen arkadaşlarım sayesinde yeniden düşündüm ama aklıma takılmıyor da değil. Sürekli işlemci adını yazsam intel i7 3770K ile yarıştırıyorlar ama intel'de bütçe düşmanı şimdi diyeceksiniz anakart, RAM, ekran kartın ne diye onlara sonradan gelicem (Daha karar veremedim:confused:).
PS3 alma hayallerimin yerin dibine girmesiyle beraber oluşan bu hayal kırıklığından dolayı kasa toplamaya yanaştım:(. Mesela Şu oyunları kaldırması benim için önemli çünkü elimde var ve heba olmasını istemem.

Call Of Duty BlackOps 1/2

Batllefield 3

Dead Space 2/3

Bioshock infinite

Assasins Creed 1/2/revelotions/3

Far Cry 3

Gta 4

Amnesia The Dark Decetend

resident evil 3/5

slient hill 3/4

İşlemci:Amd FX-8350 X8 4.0 Ghz 16Mb Cache Soket AM3+ İşlemci - Bilgisayar - Hepsiburada.com

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 8350 gayet iyi bir işlemci, hiçbir şüpheniz olmadan alıp paşalar gibi kullanabilirsiniz.

Oyunlar için işlemciden çok ekran kartı, RAM bellek ve anakarta ihtiyaç duyulur.
Diğer parçalar nelerdir ?

Kasa toplama hususunda bütçe önemlidir. İmzamda yer alan sistemi ben 2000 TL'ye topladım. Ve şuan son oyunları rahat bir şekilde oynuyorum. Ancak oyunlarda işlemcinin değil de ekran kartının ne kadar önemli olduğunu biliyorsundur. Sana tavsiyem eğer işlemciyi AMD alacaksan FX 6300 ya da FX 4100 almanı tavsiye ederim.

VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm 269 TL

VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram - Ram 184 TL

VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart 284 TL

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX660 Ti DirectCU II TOP GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart 718 TL

Yukarıda işlemci, ram, ekran kartı ve anakart olmak üzere 4 parça toplamda 1455 TL yapıyor. Bunun yanına iyi bir ekran kartı alarak saymış olduğun oyunları rahat bir şekilde oynarsın. Tabi ki kasa, hard disk, dvd writer vs. diğer bileşenleri de ekleyince 1.750 - 2000 TL arası bir sistem olur. Ayrıca Vatan'da bu hafta yüzde 30 indirim varken eğer bütçen de uygunsa bu hafta alman için tam zamanıdır.

Ayrıca PS3 alamadım diye de hiç üzülme ona yapacağın yatırımı kasaya yap. Çünkü bende de PS3 var ve bildiğin üzere en kötü orjinal oyun 100 TL'den başlıyor. Her oyunu almaya kalksak evin yolunu bulamayız. :D

Kasa toplama hususunda bütçe önemlidir. İmzamda yer alan sistemi ben 2000 TL'ye topladım. Ve şuan son oyunları rahat bir şekilde oynuyorum. Ancak oyunlarda işlemcinin değil de ekran kartının ne kadar önemli olduğunu biliyorsundur. Sana tavsiyem eğer işlemciyi AMD alacaksan FX 6300 ya da FX 4100 almanı tavsiye ederim.

VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm 269 TL

VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram - Ram 184 TL

VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart 284 TL

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX660 Ti DirectCU II TOP GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart 718 TL

Yukarıda işlemci, ram, ekran kartı ve anakart olmak üzere 4 parça toplamda 1455 TL yapıyor. Bunun yanına iyi bir ekran kartı alarak saymış olduğun oyunları rahat bir şekilde oynarsın. Tabi ki kasa, hard disk, dvd writer vs. diğer bileşenleri de ekleyince 1.750 - 2000 TL arası bir sistem olur. Ayrıca Vatan'da bu hafta yüzde 30 indirim varken eğer bütçen de uygunsa bu hafta alman için tam zamanıdır.

Ayrıca PS3 alamadım diye de hiç üzülme ona yapacağın yatırımı kasaya yap. Çünkü bende de PS3 var ve bildiğin üzere en kötü orjinal oyun 100 TL'den başlıyor. Her oyunu almaya kalksak evin yolunu bulamayız. :D

PS3 konusunda haklısın da ekran kartı çok pahallıymış :(

İstersen daha düşükleri de var ama kasayı belli bir süre götürsün diye bunu önermiştim. Forumdaki diğer arkadaşlar da yardımcı olursa iyi bir model alırsın.
Tavsiyelerin için sağ ol. Eski bilgisayarım hepsini kaldırıyordu hastanede ameliyat olurken yazlığa hırsız girmişti bilgisayar,vtelefon ne varsa çalmışlardı o günden beri durum çok vasat.:(

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı