AMD FX 9590 MSI 990 için kaç W PSU gerekir?

Açıkçası o kadar çekmez diye düşündüm ama cidden 250W kadar çekiyorsa sizin de dediğiniz gibi "TDP değil sanayi elektriği çekiyor sanki mübarek." Muhtemelen 12V kanalından 530W-550W verebilen bir güç kaynağını zorlar tam yükte. 650W yeterli olabilir.

650W'lık PSU'ları full yükte yere yatırdığını gördüm. Kaliteli bir 750W öneririm ben.
Neden bu işlemci bu kadar fazla TDP tüketiyor?
Piledriver işlemcileri fabrikadan overclock yapılmış bulldozer işlemcileridir. O yüzden verimlilikleri hiç iyi değil. Ayrıca bu işlemci kahvaltıda anakart yemesi ile ünlü bir işlemci. Eğer almadıysanız tavsiye etmem.

Y.

650W'lık PSU'ları Full yükte yere yatırdığını gördüm. Kaliteli bir 750W öneririm ben.

Piledriver işlemcileri fabrikadan overclock yapılmış bulldozer işlemcileridir. O yüzden verimlilikleri hiç iyi değil. Ayrıca bu işlemci kahvaltıda anakart yemesi ile ünlü bir işlemci. Eğer almadıysanız tavsiye etmem.

Yok daha almadım böyle bir sistem düşünüyorum.
Elimdeki anakart ve RAM'i satıp bu sistemi kuracağım.
Cooler Master GX 650W düşünüyorum.
Cevap yok mu?
Y.

Yok daha almadım böyle bir sistem düşünüyorum.
Elimdeki anakart ve RAM'i satıp bu sistemi kuracağım.
Cooler Master GX 650W düşünüyorum.

Cevap yok mu?

Son düzenleme:

Buna bakabilirsiniz. Yine de 9590'lı bir sistem almanızı önermem. Modern bir sistem ile fiyat farkı eletrik faturasına yansıyacak. Ayrıca yanında iyi bir soğutucu lazım olacak.

Geri
Yukarı