AMD FX 9590 Sisteme DDR4 Anakart Önerisi

Techno666

Kilopat
Daha fazla  
AMD FX-9590 icin DDR4 uyumlu anakart bilen var mı acaba? (Ve bu grafik işlemcisini tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. AMD FX serisi DDR4 değil. Henüz hiçbir serisi DDR4 değil, Zen mimarisi gelince göreceğiz.
  2. FX işlemcilerde grafik birimi olmaz, salt işlemcidir. Grafik işlemcisi diyemiyoruz.
  3. Evinizde ciddi yalıtım sorunu yüzünden üşüme gibi bir probleminiz yoksa kesinlikle önermiyorum. FX 8350 deseniz neyse de, 9590 gibi işlemcileri almayın. 8350'nin de gücü güncel kartlar için pek yeterli denemez. İster Zen mimarisini bekleyin, ister Skylake serisi işlemci alın.
  4. En önemlisi, elinizdeki donanımları ve toplam bütçenizi belirtin.

1. AMD FX serisi DDR4 değil. Henüz hiçbir serisi DDR4 değil, Zen mimarisi gelince göreceğiz.
  2. FX işlemcilerde grafik birimi olmaz, salt işlemcidir. Grafik işlemcisi diyemiyoruz.
  3. Evinizde ciddi yalıtım sorunu yüzünden üşüme gibi bir probleminiz yoksa kesinlikle önermiyorum. FX 8350 deseniz neyse de, 9590 gibi işlemcileri almayın. 8350'nin de gücü güncel kartlar için pek yeterli denemez. İster Zen mimarisini bekleyin, ister Skylake serisi işlemci alın.
  4. En önemlisi, elinizdeki donanımları ve toplam bütçenizi belirtin.
Hocam FX 8370E adlı bir model var. Düşük güç tüketimiyle öne çıkıyor. Onu tavsiye eder misiniz?

Hocam FX 8370e adlı bir model var. Düşük güç tüketimiyle öne çıkıyor. Onu tavsiye eder misiniz ?

Onu da tavsiye etmiyoruz. FX işlemcileri almak uzun zamandır mantıksız. Zen'i bekleyin.

Hocam peki İ3 6100 işlemcisi FX 9590'dan iyi midir? Saçma karşılaştırma oldu da aklıma takıldı. :)
FX 9xxx serisine zerre elinize surmeyin cunku ne gelismis sifreleme destegi var ne de osu busu var. 8350'nin guc tuketiminin tavan yaptirilmis, stabilite saglanmasi icinde bircok dahili güvenlik modunun ve ozelligin kaldirilmasi soz konusu.

Tekil cekirdek olarak frekansi sebebiyle hemen hemen aynilar. Coklu cekirdek performanslarında da cok bir degisim olacagini zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı