AMD FX 9590 Soğutucu tavsiyesi

FX 9590'ı soğutacak tek hava soğutucu NHD15 muhtemelen. Soğutsa da anakartınızın özellikleri de karşılaması lazım yoksa anakart VRM'leriniz boğulur ve crash yiyebilirsiniz.

O işlemci bildiğimiz trafo. 220W TDP nedir yav 😀 Bence bu soğutucu yetersiz kalır.
Doğru diyorsunuz dükkandaki grafik bilgisayarı artık kullanmıyorlar gittim babamdan istedim eve getirdi.
Butcenizi belirtir misiniz. Yuksek TDP kullandigindan dolayi iyi bir sogutucu lazim sivi sogutma almani siddetle tavisye ederim. Yada Noctua nh-u12s veya Dark Rock Pro 4.
Para olsa sıvı soğutma alırdım ama para yok fazla şu anlık bütçem 200 olmadı idare edene kadar kullanırım ileride yeni bilgisiyar alınca takarım.
FX 9590'ı soğutacak tek hava soğutucu NHD15 muhtemelen. Soğutsa da anakartınızın özellikleri de karşılaması lazım yoksa anakart VRM'leriniz boğulur ve crash yiyebilirsiniz.
Eski soğutucum Silverstone Ar01 idi 7 saat sonra “cpu over temperture error !” Hatası verdi. Bende değiştireyim dedim. Macun bile sürülmemiş neredeyse. Bu soğutucuyu bilgisayarcıdan aldım , adam dedi macun sürdüm ama resme bakınca pek sürülmüş gibi değil.

Dosya Ekleri

• 80E558FC-5AC2-4EB6-A172-FBC02A1EBB09.jpeg
    80E558FC-5AC2-4EB6-A172-FBC02A1EBB09.jpeg
    1,4 MB · Görüntüleme: 110
Guzel bir macun sürüp denermisiniz belki gerek bile kalmaz. Bu arada VRAM sogutucularin buyuk ve guzel gozukuyor :D. Zaten yeni bir bilgisayar alacaksan idare et. Undervolt yapabilirsin bence halen sorun varsa.
Teşekkürler. Bu undervolt olayı nasıl oluyor merak ettim, video falan var mı ?
Adam kilosu 10 TL olan macun pardon çimentodan sürmüş :) Kaliteli bir macun sorununuzu çözecektir.
İşte bende anlamadım belki sürmemiştir bile bilgisayarı alındığı zamanki macun bile olabilir şimdi bilmiyorumda ama gidip xigmatek g3606 alıcam.

Teşekkürler. Bu undervolt olayı nasıl oluyor merak ettim, video falan var mı ?

İşte bende anlamadım belki sürmemiştir bile bilgisayarı alındığı zamanki macun bile olabilir şimdi bilmiyorumda ama gidip xigmatek g3606 alıcam.
1. Termal macunu yeniledin mi?
2. Undervolt BIOS ayarlarindan yapiyorsun. Undervolt islemciye verdigin fazladan enerjiyi azaltiyor.
Ben R5 1600 kullaniyorum ve Stock Voltum 1.2345 ben bunu 1.200 yapinca hem daha az guc tuketiyor + daha az isiniyor ve performansdan kayip yasamiyorum. Senin islemcinede senin denemen gerek. Undervoltu her azalttikca test et 10-20dk sonra stabil ve performansda dusus yasamiyorsan devam et dusurmeye.

1. Termal macunu yeniledin mi?

2. Undervolt BIOS ayarlarindan yapiyorsun. Undervolt islemciye verdigin fazladan enerjiyi azaltiyor.

Ben R5 1600 kullaniyorum ve Stock Voltum 1.2345 ben bunu 1.200 yapinca hem daha az guc tuketiyor + daha az isiniyor ve performansdan kayip yasamiyorum. Senin islemcinede senin denemen gerek. Undervoltu her azalttikca test et 10-20dk sonra stabil ve performansda dusus yasamiyorsan devam et dusurmeye.

Bugün geliyor elime macun ve fan takıcam onları sonra win 10 kurucam en son ise dediğini yaparım eğer anlamazsam yazarım size.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı