AMD FX Niresh Mavericks Güncelleme Sonrası Sorun

Nevzat Akpolat

Hectopat
Daha fazla  
Bu sorunumu çözebilecek kimse çıkmadı şuana kadar lütfen yardım edin, aylardır güncellemelerden kaçıyorum, sürekli ertesi güne erteliyorum güncelleme uyarısını... 10.9 kurulu, güncellemeyi yüklüyorum reset atınca bilgisayar elma ekranında kapanıp açılıyor sürekli. Denemediğim kod kalmadı düzeltemedim. Windows kurulu değil farklı programları da deneyemiyorum.

Time machine ile geri dönüş yapabiliyorsan yap.
Apple sitesinden 10.9.5 combo güncellemesini ve google'dan 10.9.5 amd kernel'i aratıp indir.

Güncellemeyi yap fakat yeniden başlatmadan önce 10.9.5 amd kernelini Mavericks i kurduğun HDD nin ana klasörüne kernel ismini verip at.
Yeniden başlatıp bootflag girdiğin bölüme " -v -x -f kernel " (tırnakları koymadan) yaz ve sorunsuz açılırsa mavericks ana klasördeki mach_kernel dosyasını silip(gizli dosyaları görünür yapman gerek) "kernel" ismini verdiğin dosyanın ismini mach_kernel olarak değiştir.

Time machine ile geri yükleme yapamıyorsan Windows veya Mac kurulu bir bilgisayara HDD ni takıp paragon hfs+ tarzı bir program yükleyip indirdiğin uyumlu kerneli (kernel ismini koyarak) yine ana klasöre atman gerekli. Bootflag bölümüne yine " -v -x -f kernel "
yazıp başlatman gerek. Sorunsuz açılırsa ana klasöre attığın kernel ismini mach_kernel yapmayı unutma.

Bu işlemlere rağmen bilgisayar açılmaz ise indirdiğin AMD kernelinin yanında gelen kext'leri extension klasörüne atıp denemelisin.

Ekrana görüntü gelmez ise arch=86_64 bootflag'ını deneyin ben bu şekilde çözmüştüm.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı