AMD FX sistem toplanır mı?

Makaleler
7
Daha fazla  
Evet arkadaşlar dediğim gibi FX serisini 2. elde toplamak mantıklı mı? Malum ülkemizde dolar aldı başını gitti fiyatlar ikiye katlandı benim gibi bütçesi az olan DDR2 platformundan daha iyi bilgisayar isteyenler için FX serisi ne kadar iş görür?

Mesela ben fazla oyun oynamam sadece evde film izleme, internette gezinme falan yaparım, kullandığım 2 program var biri Studio One, diğeri ArcGIS zaten bunları da Pentium 4 dahi çalıştırıyor sadece RAM sıkıntısı okuyor ben FX serisi sistem toplarsam ne kadar mantıklı olur?

Elimde kasa, HDD, falan var belki PSU yenilemek gerekebilir 300W var elimde. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi işlemci işini görürse yap.

Xeon E5450 mi işine yarayacak? Onu topla.

Program çoklu çekirdeğe destek mi veriyor? Al 8350. I7 4770K'yı solla.

Ramlerin ucuzlayacağı hakkında bir dedikodu geziniyor. İkinci el Ryzen 3 2200G Apulu bir sistem toplamak 1400 tl nizi alır. Hem güncel DDR4 bir sistem olur. Hemde performansı artar.

Çoklu çekirdek performansında ben FX 8350 nin hiç solladığını görmedim. Örnek verebilir misiniz ?
I7 biraz fazla olmuş ama i5'lerden daha iyi. Yanlış hatırlamışım 😄
Google.com adlı arama motoru ve web adresini kullanabilirsin.

Ramlerin ucuzlayacağı hakkında bir dedikodu geziniyor. İkinci el Ryzen 3 2200G Apulu bir sistem toplamak 1400 tl nizi alır. Hem güncel DDR4 bir sistem olur. Hemde performansı artar.
Zaten kalıcı bir sistem olmayacak 2 yıl işimi görecek şimdi o kadar bütçem yok.
@Recep Baltaş bana FX ikinci el bir sistem önerebilir misiniz ? (Mesela 4100 buldum o iş görür mü?)Maximum 1000 TL civarında hatta daha düşük olursa fazla para harcamak istemiyorum FX bir sisteme sadece CPU anankart ve ram önerisi istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

Eyvallah dostum teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı