AMD FX-8320 - ASUS M5A97 LE R2.0 AMD Sistem yükseltme

Elroy

Hectopat
Selam arkadaşlar.
İşlemci : AMD FX-8320
İşlemci Soğutucu : COOLER MASTER HYPER LGA775/1155/1156/1366/2011&AM2+AM3/AM3+/FM1
Anakart : Asus M5a97 LE R2.0
RAM : Kingston HyperX Fury 4 GB 1600 MHz
Ekran Kartı : Sapphire HD-7730
HDD : Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm
Monitör : LGFlatronW2243S 22inch
Kasa : Xigmatek Asgard 981 PURE BLACK Edition 500W MidT
Mouse : A4Tech x7 x-710BK
Klavye : A4 TECH KX-2810BK
İşletim sistemi : Windows Embedded 8.1 İndustry Pro

Parçalarına sahibim, Nisan ayının 3. haftası elime yüklü bir miktar nakit geçiyor. Bilgisayarım için yüklü bir miktar bütçe ayırmayı düşünüyorum. Çalıştığım iş nedeniyle evde pek bulunamıyorum. Eve geldiğimde ise yaptığım şey genelde bilgisayar başında oyun oynamak. FPS oyunlarında daha çok vakit geçiriyorum.

Oynadığım oyunlar genellikle ;
H1Z1 - CS:GO - Knight Online - Steam oyunları

Bilgisayarım için bu alt yapıyı kullanarak yüksek performans ve geleceğe yatırımlı bir sistem toparlamak istiyorum. İşlemcimden gayet memnunum ve bir şeyler satmak huyum değildir. ( Evde 4-5 işlemci - 3-4 ana kart - 6 mouse - 4 klavye - kasa - 2 power supply var :) )

Elimdeki bu sistem için Ekran kartı - Ram'den başlamayı düşünüyoruım.
Toplamda minimum 1.000 TL - maksimum olarak 3-4 bin TL ayıracağım. Boş yere para harcamayı sevmiyorum, o yüzden fiyat performans önceliğimdir. Yani 32 GB RAM yapmak yerine ekran kartını yükseltmek ya da SSD eklemek gibi yüksek oyun performansı getirecek öneriler beklemekteyim.

İyi foruımlar, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi satıp, 4 bin'in üzerine ekleyip en düşük r9 390x olmak üzere yeni skylake tabanlı bir sistem toplayın. Duruma göre 980ti bile olabilir.

İşlemci ile ilgili şuana kadar herhangi bir problem yaşamadım.
Ekran kartının performansı ve modeli düşük olduğu için sistemi tam anlamıyla zorlaya bilmiş ve işlemcinin gücünü tam olarak görebilmiş değilim.
Maalesef satın aldığım herhangi bir şeyi satmak gibi bir alışkanlığım olmadığı için parça mezarlığı gibi bir odam var.
Yapmak istediğim şey güzel performans alabilir miyim ve şu oyunu açabilir miyim diye düşünmemek.

Bu güne kadar hep AMD kullandım ve herhangi bir problem yaşamadım. Daha uygun fiyata aynı veya yakın performans elde edebiliyorken fazla para vermeyi sevmemem bu yönde kararlar almamı sağladı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı