AMD FX X8 8320 ve R9 270 Tabanlı Sistem Toplama Rehberi

Herkese merhaba. 20 Kasım 2014 tarihinde bir sistem toplamış videosunu çekmiştim fakat fırsatını bulup düzenleme yapamadım.
Videoyu şimdi yükledim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem Parçaları
Anakart: MSI 970A-g46 AMD ( Bunu satıp yerine MSI 970 Gaming AM3+ aldım.)
İşlemci: AMD FX 8320
Ekran kartı: Asus R9 270 DirectCU II O.C
Bellek: Gskil Ripjaws 2x4 gb 1866 MHz
Kasa: Corsair WAMP/SPEC-01 80 PLUS 550W
Depolama: WD 500 GB Caviar Green Sata 3.0 64 mb HDD
Kingston Hyper 3k 120 gb Ssd
Monitör: AOC 21.5" i2269Vw ips Led
Klavye mouse set: Everest Rampage KV-M5

Depolama, monitör ve ekran kartı hariç: 1.400 TL
Depolama ve monitör: 1.250 TL civarı
Toplam fiyat: 2.650 TL

Fotoğraflar:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sonradan anakartı neden msi gaming 970 ile değiştirdiniz? bende MSI 970A-g46 almayı düşünüyorum bir sorun mu yaşadınız?
Yok hocam bir sıkıntı yaşamadım sadece ön usb girişi için usb 3.0 port yeri olmadığı için değiştim.

Hocam konunuza baktım bilgisayar toplayacaksınız galiba,
MSI R9 280 Gaming 3G GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
MSI 970 GAMING AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
XIGMATEK ASGARD PRO PURE BLACK EDITION 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH KASA
AOC 21.5" E2270Swn GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
@direnpena
Bence 2500 tl lik sistemde bu 5 liyi düşünün
Nerde ucuzdur bilemem ama ben vatandan seçtim parçaları.

Keşke bu bütçede topladığınız bilgisayara SSD tercih etmeseydiniz. SSD yerine ekran kartının modelini yükseltseydiniz. R9 270 yerine ssd ve vermiş olacağınız 200 TL' yi ekran kartına ekleyip r9 280 alsaydınız. FX 8320 işlemci yerine FX 6300 işlemci alabilirdiniz. R9 270 ekran kartı FX 6300' le asla dar boğaz olmaz tabi 8320 de darboğaz olmaz kesinlikle ama boşuna ek olarak masraf olmuş. Keşke klavye ve mouse EVEREST tercih etmeseydiniz. Mouse olarak: www.vatanbilgisayar.com: A4 Tech Bloody V5 Multi-Core Gun3 Gaming Mouse - Vatan Bilgisayar 100 tl ye A4TECH BLOODY V5. Klavye olarak ise: www.vatanbilgisayar.com: Logitech G103 Gaming Keyboard - Tr Layout - Vatan Bilgisayar LOGITECH G103 GAMİNG klavye tercih etseydiniz. GTA 5' te daha fazla fps' de ve Daha akıcı oynayabilirdiniz. Dediğim gibi yapsaydınız GTA 5' te ultra ayarlarda rahat rahat akıcı oynuyabilirdiniz. R9 270 ultra ayarlarda kasabilir. Ama yinede hayırlı olsun güle güle kullanın. :) İnşallah EVEREST sizi üzmez. :)

Keşke bu bütçede topladığınız bilgisayara SSD tercih etmeseydiniz. SSD yerine ekran kartının modelini yükseltseydiniz. R9 270 yerine ssd ve vermiş olacağınız 200 TL' yi ekran kartına ekleyip r9 280 alsaydınız. FX 8320 işlemci yerine FX 6300 işlemci alabilirdiniz. R9 270 ekran kartı FX 6300' le asla dar boğaz olmaz tabi 8320 de darboğaz olmaz kesinlikle ama boşuna ek olarak masraf olmuş. Keşke klavye ve mouse EVEREST tercih etmeseydiniz. Mouse olarak: www.vatanbilgisayar.com: A4 Tech Bloody V5 Multi-Core Gun3 Gaming Mouse - Vatan Bilgisayar 100 tl ye A4TECH BLOODY V5. Klavye olarak ise: www.vatanbilgisayar.com: Logitech G103 Gaming Keyboard - Tr Layout - Vatan Bilgisayar LOGITECH G103 GAMİNG klavye tercih etseydiniz. GTA 5' te daha fazla fps' de ve Daha akıcı oynayabilirdiniz. Dediğim gibi yapsaydınız GTA 5' te ultra ayarlarda rahat rahat akıcı oynuyabilirdiniz. R9 270 ultra ayarlarda kasabilir. Ama yinede hayırlı olsun güle güle kullanın. :) İnşallah EVEREST sizi üzmez. :)
SSD yi 1 sene,
monitörü 2 hafta ,
ekran kartını 1 hafta önce almıştım ,
yavaş yavaş bütçe buldum toplu param olsaydı gtx 970 alır beklerdim yavaş yavaş dizerdim parçaları
Elime toplu para geçmedi.
Elime 500 tl geçtiği an Bir r9 270 daha alacağım.
Parçaların hepsinden çok memnunum özellikle klavye mause dan 4 aydır kullanıyorum bir sıkıntı görmedim inşallah da görmem.

Yok hocam bir sıkıntı yaşamadım sadece ön usb girişi için usb 3.0 port yeri olmadığı için değiştim.

Hocam konunuza baktım bilgisayar toplayacaksınız galiba,
MSI R9 280 Gaming 3G GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
MSI 970 GAMING AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
XIGMATEK ASGARD PRO PURE BLACK EDITION 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH KASA
AOC 21.5" E2270Swn GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
@direnpena
Bence 2500 tl lik sistemde bu 5 liyi düşünün
Nerde ucuzdur bilemem ama ben vatandan seçtim parçaları.

öneri için teşekkürler zaten bir kaç değişiklik yapmıştım ayrıca r9 280 gaming konusunda nokta atışı yaptınız :)

Herkese selamlar,Yeni üye oldum ve gerçekten kullanıcı yorumları çok aydınlatıcı.Geçtiğimiz hafta sistemimi topladım ve halen devam ediyorum.Mevcut sistemimle yapmış olduğum testlerde BTF Hardline Benchmark'ta ortalama 50 Fps Alıyorum,Henüz overclock yapmadım.Yukarıdaki yorumlarda dikkatimi çekti SSD yerine yazmışsınız,kısmen katılmıyorum Oyunlardaki akıcılık için Ekran kartının iyi olması önemli tabi ama SSD'de makinanın bence ciğeri.SSD'siz geçirdiğim yıllar için pişmanlık yaşıyorum :)R9 280 serisinde Sapphire bulabildim malesef.Tercih meselesi ama İllaki R9 280 serisi alacaksanız bence Gigabayte alın derim! Her yönüyle daha hızlı.

öneri için teşekkürler zaten bir kaç değişiklik yapmıştım ayrıca r9 280 gaming konusunda nokta atışı yaptınız :)
Gerçekten çok iyi bir kart eğer param olsaydı r9 280 alırdım tam bir f/p ürünü ama benim param 270 e yetti :)

Herkese selamlar,Yeni üye oldum ve gerçekten kullanıcı yorumları çok aydınlatıcı.Geçtiğimiz hafta sistemimi topladım ve halen devam ediyorum.Mevcut sistemimle yapmış olduğum testlerde BTF Hardline Benchmark'ta ortalama 50 Fps Alıyorum,Henüz overclock yapmadım.Yukarıdaki yorumlarda dikkatimi çekti SSD yerine yazmışsınız,kısmen katılmıyorum Oyunlardaki akıcılık için Ekran kartının iyi olması önemli tabi ama SSD'de makinanın bence ciğeri.SSD'siz geçirdiğim yıllar için pişmanlık yaşıyorum :)R9 280 serisinde Sapphire bulabildim malesef.Tercih meselesi ama İllaki R9 280 serisi alacaksanız bence Gigabayte alın derim! Her yönüyle daha hızlı.
evet hocam SSD candır.Ama tercih meselesi ben oyunlara geç girerim bilgisayarım geç açılsın sorun olmaz diyorsanız almayabilirsiniz. ( ilk aldığım parçadır SSD.)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı