FX 9590 ve R9 390x Sistem

image.jpeg
image.jpeg

Birkaç yıldır intel i7 serilerini kullandıktan sonra sıkılıp eski aşkımız olan AMD ye yöneldim.

İn win 805c iear
Msı gaming 990fx
Amd fx 9590 5.0 ghz oc
16gb 2400 mhz Corsair vengeance
240 ssd kingston
3 tb hdd
Msi R9 390x 8gb
Cooler master neptun 240 sıvı soğutma
750 w cooler master g750m

Sistemi toplayıp son şekline sokup temiz bir şekilde oynamaya başlıyorum. Ama tek birşey söyleyeyim oda herşey ultrada mükemmel ve akıcı. Devamı gelecek...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa oldukça iyi. :)
Sadece kablo yönetımıne bırazcık daha dıkkat et daha iyi olur. Yani alt kısım için söylüyorum. PSU'dan çıkışlar biraz daha toplu olabilir. :)

Hemşeriymişiz. :) İskenderun da olsaydınız mutlaka görüşürdük. :)

Oyun testlerinide görmek istiyoruz ayrıca. :) En çok merak edilen o çünkü.

En fazla 20-25 derecede boşta yükte 45-50 dereceyi geçmiyor. İntel 60 ı buluyordu. Çektiği güç en fazla 160 -180 w civarı.

Battlefield 4 ultra son ayarlarda 105-110 fps de aa kapatma şartı ile.
Dirt 3 190 fps
Vs vs.
Cod ghost 145 fps civarı
Vs vs

Neden bende şaşırıyorum intel kullanip memnun kalmama ragmen benimde ilk goz agrim olan amd bana daha kullanisli geliyor .(amd x2 serisi ...) Sanki amd yi fazla eziyorlar ? Yok amd isinirmis yok amd cok guc tuketiyormus yok amdye gecmek esege gecmek gibiymis falan bunlar bence abartilan seyler.

Amd aşktir :D ama boraz sabirli olsaydiniz yeni islemciler gelecegini zannediyorum bende 9 serisi alacaktim 8 serisi aldim ve r290 ile birlikte memnunum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı