AMD FX X8 8350 Isınıyor

• Konuyu başlatan Proppy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 6B
Kasanızda kaç adet fan olup olmadığını söylemeyi düşünüyor musunuz :D 3' mü ?
Kasada 1 tane falan fan var ise yetersiz olur.

İçerideki sıcak hava dışarı atılamazsa, fan o sıcak hava ile soğutmaya çalışır donanımı ve yeteri kadar başarılı olamaz.
Kasanızın desteklediği miktarda fan koymanızı öneririm. LED falan alın bari, şekil olsun yani.
Düşük RPM'de çalışsın ve desibel seviyesi düşük olsun, aynı zamanda CFM yani hava akımı biraz yüksek olsun. Ortalama 15-20 lira civarından işinizi görecek fanlar satın alabilirsiniz.

Hatta bir saniye dur :D Benim kasadaki tüm fanları durdurup bir deneyeyim, gerçekten bir fark oluyor mu diye.

Kasanızda kaç adet fan olup olmadığını söylemeyi düşünüyor musunuz :D 3' mü ?
Kasada 1 tane falan fan var ise yetersiz olur.

İçerideki sıcak hava dışarı atılamazsa, fan o sıcak hava ile soğutmaya çalışır donanımı ve yeteri kadar başarılı olamaz.
Kasanızın desteklediği miktarda fan koymanızı öneririm. LED falan alın bari, şekil olsun yani.
Düşük RPM'de çalışsın ve desibel seviyesi düşük olsun, aynı zamanda CFM yani hava akımı biraz yüksek olsun. Ortalama 15-20 lira civarından işinizi görecek fanlar satın alabilirsiniz.

Hatta bir saniye dur :D Benim kasadaki tüm fanları durdurup bir deneyeyim, gerçekten bir fark oluyor mu diye.
Kasam bu ;

VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER

Gördüğünüz gibi 7 tane fan yerinin 2 si dolu olarak geliyor.Az önce size yolladığım fanlardan 5 tane alıp o yerlere takmayı düşünüyorum 1300 rpm hızları var.En iyisi onlar gibi geldi.

Hepsini anakartına takmak zorunda değil zaten. PSU'dan da alabilir gücü. Gerekirse ileride bir fan kontrolcüsü alır.

Bu arada denedim ve sıcaklık değerlerinin değişmediğini söyleyebilirim.
Ekran kartım 70 dereceyi geçmedi, sadece işlemci 5 derece daha sıcak çalıştı.

Bende ikilemde kaldım açıkçası. 80-85 derece ekran kartı için bir zarar teşkil etmez, kullanabilirsin ama ben 70-75 dereceyi geçmez diye biliyorum.
Araştır biraz, başkaları kaç derecede kullanıyor diye.

Degerlerin abartılacak kadar yuksek degil. Fan takmak istiyorsan takabilirsin. Malum yaz ayındayız bulundugun ortamda klima yoksa oyun esnasında o degerleri görmen normal.

O anakartta CPU'fanının dışında 3 adet daha fan girişi var. Gerekirse kalan 2 tanesini PSU'ya bağlarsınız.

board.jpg

Hepsini anakartına takmak zorunda değil zaten. PSU'dan da alabilir gücü. Gerekirse ileride bir fan kontrolcüsü alır.

Bende ikilemde kaldım açıkçası. 80-85 derece ekran kartı için bir zarar teşkil etmez, kullanabilirsin ama ben 70-75 dereceyi geçmez diye biliyorum.
Araştırdım internette aynı kartı kullananlar ortalama 70-75 derece alıyorlarmış yük altında.Kasama baktım biraz anlamam ama kablolar falan ortada gibi ya iyi montajlayamadılar ısınıyor ya da kartta bir sorun var.Yarın ilk işim Vatan Bilgisayara gitmek olacak.

- - - Güncellendi - - -

Peki ekran kartı arızalı çıkmaz ile hangi fanı önerirsiniz ? ;

http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri?k3=Fanlar&qs=|550=140

Not : Corsair hariç.Pahalı geldi :)

Pusudan gücü nasıl alabiliriz ? 1 tane fanımı boş bırakmak zorunda kaldım önden 500r kasasında ön tarafta üstteki fan nasıl yapabilirim ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı