AMD Fx X8 8350 İşlemci ısınma sorunu

Ahmet Dervişer

Kilopat
Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce AMD Fx X8 8350 aldım amma ve lakin Battlefield 3 oynarken uyarı geldi."İşlemci'niz 77 derece". Korktum ve oyunu hemen kapadım. Yardım edebilir misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
65Mu2Pi.jpg
Mikail ağabey hemen atıyorum biraz flaş patladı ama :) Kusura bakma.Tozlara bakmayın :)

Ekran kartının üstündekiler toz değil kahverengi olduğu için flaşdan.

Son düzenleme:
Dostum CPU soğutucusunu yanlış yöne doğru takmışsın. Fanın olduğu kısım kasanın ön tarafına yani açma tuşunun olduğu yere bakmalı. Ön tarafta ki fan veya fanlarıın içeri çektiği rüzgarı da işlemci fanı işlemciye veriyor. Böylece daha başarılı bir soğutma sağlanıyor.

Dostum CPU soğutucusunu yanlış yöne doğru takmışsın. Fanın olduğu kısım kasanın ön tarafına yani açma tuşunun olduğu yere bakmalı. Ön tarafta ki fan veya fanlarıın içeri çektiği rüzgarı da işlemci fanı işlemciye veriyor. Böylece daha başarılı bir soğutma sağlanıyor.
Bazı sistemlerde -bu genelde AMD sistemler oluyor- CPU fanı üst tarafa da bakabiliyor. Bu tamamen sistemin özelliklerine ve o anki montaja bağlı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı