AMD FX X8 8350 Sistemde Kasma Sorunu

Shertouch

Hectopat
Yer
Lüleburgaz, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Turkcell
Merhaba arkadaşlar;
- Konu başlığında da belirttiğim gibi online oyunlar oynarım ve sistemimde biraz değişiklik yaptım ancak daha iyi performans yerine eskisinden de kötü sonuçlar almaya başladım..
Bilgisayarımda pek fazla bişeyler kurulu olmaz.. Teamspeak programı ve online oynadığım Warrock isimli oyundur..
- inanılmaz derecede kasma,ekran titremesi gibi sorunlar yaşamaktayım..
eski işlemci 2600K ve anakart yine asus markaydı..

Şimdiki sistem;

• İşlemci ; AMD FX X8 8350 SOKET AM3+ 4GHZ 16MB CACHE 32NM
  • Anakart ; ASUS M5A99X EVO R2.0 AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0
  • Ekran Kartı ; MSI GeForce GTX 570 Twin Frozr III Power Edition / O.C. (770 Mhz. Core - 1280 Mb. DDR5 4000Mhz. Memory)
  • Ram; 16 Gb.
  • CoarsairVengeance DDR3 1600Mhz. Duat Kit (2*4) 8Gb.
  • Kingston Hyperix DDR3 1600Mhz. Dual Kit (2*4Gb) 8Gb.
  • HDD ; 1 Tb. 64Mb. Sata3 7200 NCQ
  • SSD Corsair force 3 120Gb
  • İşlemci Soğutucu ; KHAN GAMING - BLACKWOLF 5X8 (HDT) CPU COOLER - 12CM PWM FAN KGBWOLF
  • Kasa ; Termaltake performans öncelikli Midi Tower Dokker Modeli (7 Fan ve 600 PSU'lu )
  • 600W ibaresiyle bize ulaşan Litepower modeli ve üzerinde sadece 600W ibaresi vardır..
  • Monitor ; AOC 21.5'' F22S+ Geniş Ekran LCD
  • DVD Yazıcı ve Okuyucu Dahildir.

Sürücüleri nereden kurdun formattan sonra? Bir de soğutucunun termal macun durumu nasıl? Son olarak BIOS güncel mi?

Recep bey merhaba;
nihayet sizinde görüşünüzü bekliyordum,Sağolun..

Her format sonrasında, ilk önce kendi CD'sinde ki driver'i yüker ve sonrasında
Anakartım için; ASUSTeK Computer Inc. -Support- Drivers and Download M5A99X EVO R2.0
Ekran kartım için; Sürücüleri Yükle | NVIDIA
Güncel olanları indirip, üzerine kurarım..

Yaklaşık 5 gün evvel termal macunlar değişti...Gerek işlemci ve gerekse de ekran kartının temizliği yapılırken, onunda macun işlemi oldu.

Bios, Güncel evet ve hatta, size ait olan bu video sayesinde :)

- - - Güncellendi - - -

Aynı kasa içerisinde yaklaşık 1 ay önceye kadar İntel core i7 2600K ve yine asus anakart kullanıyordum ve sorunsuzdu.. Ancak bu değişimden sonra nedenini bilmediğim kasılma ve ekran titremleeri meydana çıktı..Dolayısıyla oyun oynayamıyorum bu kasa ile :( Belki ''Warrock'' isimli oyunu biliyorsunuzdur.. Oyun hem eski bir oyun ve hemde sistem gereksinimleri çokta birşey istemiyor..

Arkadaş ekran kartını OC olarak belirtip hız aşırtma değerlerini belirtmiş, kendiniz mi hız aşırtma yaptınız yoksa kartın fabrika çıkışlı hız aşırtılmış olduğunu mu belirttiniz?

Bir arkadaşımda da aynı sorun vardı. Araştırmalarına göre bazı 8 çekirdekli AMD işlemcilerde özellikle oyun oynarken çekirdekler arası çakışmadan bahsediyordu. İşlemci sorunu olduğunu söyledi ve garantiye geri yolladı. İşlemciyi tekrar aldığında sorun düzelmişti. Sorun büyük ihtimalle işlemcidedir kanaatindeyim.

Arkadaş ekran kartını OC olarak belirtip hız aşırtma değerlerini belirtmiş, kendiniz mi hız aşırtma yaptınız yoksa kartın fabrika çıkışlı hız aşırtılmış olduğunu mu belirttiniz?
- Kendi değerleridir, Ovc yapmayı pek kıvıramam :)

Bir arkadaşımda da aynı sorun vardı. Araştırmalarına göre bazı 8 çekirdekli AMD işlemcilerde özellikle oyun oynarken çekirdekler arası çakışmadan bahsediyordu. İşlemci sorunu olduğunu söyledi ve garantiye geri yolladı. İşlemciyi tekrar aldığında sorun düzelmişti. Sorun büyük ihtimalle işlemcidedir kanaatindeyim.

- Dolayısıyla haklı olabilirsiniz...
Bugün ekran kartım olan MSI GTX570 Yerine ASUS GTX580 ve 600W olduğuna emin olmadığım PSU yerine ise Corsair HX750W PSU taktım ve sonuç aynı :(

İşlemci ve anakart vatan'dan alınma.. Bu gibi durumla pek karşılaşmadım ürünleri vatan bilgisayaramı götürmeliyim ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı