AMD FX X8 8350 ve GTX 1050 Ti Darboğaz

Jvb Jagermeister

Hectopat
Daha fazla  
Selam. AMD FX X8 8350 işlemci alıcağım. Bunun yanında da GTX 1050Ti alıcağım. Bu ikisi uyum sağlar mı? Yani darboğaz problemi olur mu? Hangi siteye girdiysem kimileri olur diyor kimileri olmaz diyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım yardımcı olun.

8350, 1050Ti gibi düşük bir kartla darboğaz yaşatacak kadar da kötü bir işlemci değil. Ancak şuan AMD ile sistem toplamak doğru olmaz. Çünkü eskiler artık. Ve AMD de yeni işlemci çıkaracak yakında. AMD sistem düşünüyorsanız eğer Zen işlemcileri bekleyin derim. Ancak şimdi alacaksanız, bütçe belirtirseniz eğer elimizden geldiğince güncel ve daha performanslı bir sistem toplamanıza yardımcı olabiliriz.

8350, 1050Ti gibi düşük bir kartla darboğaz yaşatacak kadar da kötü bir işlemci değil. Ancak şuan AMD ile sistem toplamak doğru olmaz. Çünkü eskiler artık. Ve AMD de yeni işlemci çıkaracak yakında. AMD sistem düşünüyorsanız eğer Zen işlemcileri bekleyin derim. Ancak şimdi alacaksanız, bütçe belirtirseniz eğer elimizden geldiğince güncel ve daha performanslı bir sistem toplamanıza yardımcı olabiliriz.
1050Ti düşük kart mı? Bu kart giriş seviyesi olarak anılıyor olsa bile; üst düzey ekran kartlarını aratmayacak performansı var.
Selam. AMD FX X8 8350 işlemci alıcağım. Bunun yanında da GTX 1050Ti alıcağım. Bu ikisi uyum sağlar mı? Yani darboğaz problemi olur mu? Hangi siteye girdiysem kimileri olur diyor kimileri olmaz diyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım yardımcı olun.
İşlemciyi yoğun kullanan oyunlarda yapar.

1050Ti düşük kart mı? Bu kart giriş seviyesi olarak anılıyor olsa bile; üst düzey ekran kartlarını aratmayacak performansı var.

GTX 1070 ile kullananlar var bu işlemciyi. Testler var bir sürü darboğaz görmedim ben hiç. Sistem toplamak için önerilecek bir işlemci değil ama güçsüz bir işlemci de değil.

8350 ile 1050Ti gibi düşük bir kartın darboğaz yapacağını mı iddia ediyorsunuz yani?
İşlemcinin tek çekirdek performansı kötü olsa bile, 1050Ti gibi bir kartı rahatlıkla kaldırabilir. CPU isteyen oyunlar ise tüm çekirdekleri kullanacağı için, i5 6600K ile i7 6700 arasında bir performans elde edilir çoklu çekirdek kullanımında. Aksine işlemcinin yoğun kullanıldığı işlerde üstünlük kurar AMD CPU'ları. Tek çekirdek performansları düşüktür sadece. 8350 eski olsa bile bu kadar küçümsenecek ve kötülenecek bir işlemci değil..
Ek olarak, Yanlış anlaşılmasın, 8350 günümüzde alınacak bir işlemci değil. Ancak performans olarak bu kadar küçümsenecek bir işlemci de değil.

1050Ti konusunda ise, üst düzey ekran kartlarından kastınız nedir? Benim giriş seviye olarak anılan R9 285'imden 250TL daha pahalı satılıp daha az FPS değerleri gören kart mı üst düzey ekran kartlarını aratmıyor? 1050Ti giriş seviyesi bir kart. Ve ücretini hakeden bir kart değil kesinlikle. İddia edildiği gibi F/P bir kart olmaktan çok uzakta.
Saygılarımla.

Tamam hocam. Siz böyle düşünüyorsunuz. Ben ise farklı düşünüyorum. Eğer bu konuyu uzatıp tartışacaksak; buyrun, yeni konu açın. Bu konuyu kirletmeyelim.

FX 8350 o karta darboğaz yapmaz. GTX 1050 Tİ abartılacak kadar güçlü bir kart değil. FX 8350 modeliyle Fury X kullanan kullanıcılar bile var. FX 8350 alınacak işlemci değildir ama bu kötü olduğu anlamına gelmez. Şuan piyasadaki GTX 1070-80, GTX 980 Tİ, Titan X, R9 295X2 kartları dışında bu işlemciyi istediğin kartla kullanabilirsin.

merhabalar aşağıda yazacagım sistem bana yüksek grafikli oyunlarda problem yaşatabilir mi dar boğaz problemi yaşarmıyım

• AMD FX X8 8370 4.0GHz 16MB 95W AM3
  • ASUS 970 PRO GAMING/ AURA (AMD.AM3+.DDR3.ATX) RGB Anakart
  • Cooler Master RR-V8VC-16PR-R1 Amd + İntel V8 GTS CPU Fan
  • SAPPHIRE AMD 4GB R9 FURY HBM DDR5 4096 Bit
  • Kingston HyperX Fury Black 16GB(2x8GB) 1600MHz DDR3 Ram (HX316C10FBK2/16)
  • 1TB HARDDİSK, SEAGATE 7200 RPM; 64MB Cache ST1000DM003 KASA DİSKİ
  • COOLER MASTER Bilgisayar Kasası RC-912-KWA750 HAF 912 Combat 750W Siyah Usb 3.0 12cm Fan Pencereli Kasa
  • KINGSTON HYPERX FURY 2.5" 120GB SATA3 500/500 SSD SHFS37A/120G

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı