AMD FX X8 8350 ve RX 470 Sistem Toplama

Furkan Beyaz

Hectopat
Daha fazla  
Selam,

Arkadaşlar bu sistem toplama işlerinden fazla anlamıyorum. Aşağıdaki gibi bir sistem topladım, ancak ne kadar uyumlular bilmiyorum bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

İşlemci
AMD FX X8 8350 Soket AM3+ Wraith Soğutucu 4.0GHz 16MB Önbellek 32NM İşlemci
Ekran Kartı
Sapphire RX470 GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
Ram
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Beast DDR3 1866MHz CL10 XMP Ram
Anakart
ASUS M5A78L-M LE/USB3 AMD 760G/SB710 AM3+ DDR3 1866 HDMI&DVI Anakart
Kasa
CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum AMD alacağım diyorsanız, 2017 Mart ayını bekleyin yok bekleyemem diyorsanız @Silinen üye arkadaşında dediği gibi Intel'e yönelin daha performanslı bir sistemin olacaktır.
Performans ve sorunsuz çalışan bir sistem olur. AMD işlemciler çok ve aşırı ısınıyor.

Performans ve sorunsuz çalışan bir sistem olur. AMD işlemciler çok ve aşırı ısınıyor.
Ya işin açıkçası yazılımlar el vermediği için AMD performans veremiyor. Isınma konusunda AMD kendisini geliştirdi eski işlemcilerinde kaldı ısınma sorunu ve WRAITH soğutucuları gayet iyi soğutuyor.

Üyelerin söylediklerine katılıyorum ama illaki 8350 alcam diyorsan kutusunda wraith cooler soğutucusunun olmasına dikkat et yoksa ses yüzünden hüsrana uğrarsın.Ekran kartı olarak ise RX 480 (Gigabyte G1 ) almanı öneririm neredeyse aynı fiyata geliyor.Anakart hakkında pek bir şey söyleyemiyeceğim.Birde ekran kartını Vatan Computer'dan almamanı öneririm.

Şöyle bir şey topladım (Pahalı gelirse bütçeni belirt, ona göre sistem toplarım.) (Teknobiyotik.com) :

2911.jpg

Arkadaşlar önerileriniz için çok çok teşekkür ederim...

Şöyle birşey sormak isterim ;

AMD FX X8 8350 , i5 6500 e göre çok daha hızlı gibi gördüm. Aralarındaki performans farkını birde sizlerden duymak isterim ??

Dostum i5 6500 tek çekirdek performansını baz aldığında FX8350'yi geçer. Çoklu çekirdek performansı AMD'nin iyidir fakat kullanılan programlar, yazılımlar, arayüzler çoklu çekirdekten ziyade genel olarak tek çekirdek performansına bakmaktadır. 32NM olan AMD'nin işlemcilerinde çekirdek yerine modül(çekirdekçik) bulunur ve bu modüller içeride belli bir hiyerarşik düzenle gelen veriyi işleyip paylaşıp işler, bu durum genel performansa dayanması açısından çoklu çekirdekte iyidir, tek çekirdeğin işinide 10 çekirdeğin işinide tüm çekirdeklerin aynı anda işlemeye çalışıp hızlı bir şekilde o işi bitirmesi performanslı görünsede, güçlü 4 çekirdek 4 izlekli i5 6500, DX11 gibi yazılımların verdiği tek çekirdeğe yüklenme desteği yüzünden 8350'den daha performanslı bir şekilde iş görmektedir. Velhasılı kelam aralarındaki mimari farklılıkların oluşturduğu yazılımsal boşluk yüzünden AMD geri kalıyor.

Dostum i5 6500 tek çekirdek performansını baz aldığında FX8350'yi geçer. Çoklu çekirdek performansı AMD'nin iyidir fakat kullanılan programlar, yazılımlar, arayüzler çoklu çekirdekten ziyade genel olarak tek çekirdek performansına bakmaktadır. 32NM olan AMD'nin işlemcilerinde çekirdek yerine modül(çekirdekçik) bulunur ve bu modüller içeride belli bir hiyerarşik düzenle gelen veriyi işleyip paylaşıp işler, bu durum genel performansa dayanması açısından çoklu çekirdekte iyidir, tek çekirdeğin işinide 10 çekirdeğin işinide tüm çekirdeklerin aynı anda işlemeye çalışıp hızlı bir şekilde o işi bitirmesi performanslı görünsede, güçlü 4 çekirdek 4 izlekli i5 6500, DX11 gibi yazılımların verdiği tek çekirdeğe yüklenme desteği yüzünden 8350'den daha performanslı bir şekilde iş görmektedir. Velhasılı kelam aralarındaki mimari farklılıkların oluşturduğu yazılımsal boşluk yüzünden AMD geri kalıyor.

Volkan kardeşimizin söylediğine kesinlikle katılıyorum.FX 8350 gerek DDR4 gerekse yeni çıkacak amd ana kartlarla kullanılayamayacak olması nedeniyle yeni mimarilerdende geri kalıyor maalesef o yüzden şimdilik i5 6500 çok daha iyi bir seçim olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı