Amd fx x8350 mi amd Fx x6 6300 Mü ?

KnoWng

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar günün sorusunu sormak isdiyorum sizce ne dersiniz kimisi 500 tl verene kadar 6300 al diyor kimisi deymez diyor sizce ne olmalı?

Yalan dolan işlerle işimiz yok. Eğer paran var ise Amd fx x8350 bunu al. :D
Oyun için Fx 6300 yeter kardeşim. Fx 6300=i3 4130=A10 7850k. Bu işlemciler oyunlarda yeteri kadar performans veriyorlar. Oyun için üstünü almana gerek yok. Ama Fx 8350 alacağım dersen alma demem. Yan cebinde dursun. :)

İleri için donanım almak isdemiyorum ileride ne olucağı belli olmaz eğer 6300 alırsam 4gb 512 bit ekran kartı alacağım eğer 8350 alırsam 3gb 384 bit olacak ileride ne olacağı belli olmadığı için ileriye yönelik yatırım yapmak isdemiyorum açıkcası Zamanında millet core quad işlemci alırken de ilerde oyunlar 4 çekirdek kullanacak şimdiden ileriye dönük işlemci alalım diyordu. evet oyunlar 4 çekirdek kullandı ama oyunlar 4 çekirdeği kullanana kadar core quadlar çöp oldu ve hala tüm oyunlar 4 çekirdek kullanmıyor. fx8350 nin de böyle olma ihtimali yüksek.Sizler ne diyorsunu bende bilgi almaya çalışıyorum :)

Kardeşim. İleriyi düşünüyorsan Amd alma. Neden Amd alma? Am3+ platformu öldü, Amd üstüne toprak atmadı. Ayrıca Amd am3+ platformuna PE3.0 desteği sunmuyor. Şuan piyasadaki ekrankartları PE2.0 da %99 performans vererek çalışıyor ama ileride bant genişliği yüksek ekrankartları bağlamak istersen (çift gpu'lu) PE 2.0 sana darboğaz yaşatır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı