AMD FX4100 Sistem Toplama

riza2626

Hectopat
Arkadaşlar ilk once teşekkür ederim eğer bakıyorsanız benım şöle bi sorunum var parçalarda ilk once parçaları bı bakın . :confused:

• İşlemci : AMD X4100 3.60 GHZ QUAD CORE İŞLEMCI
  • EKRAN KARTI : 2 GB 256 BİT 7850 HD SAPHİRE
  • ANAKART : ASUS M97a
  • HARDDİSK : 1TP 7200RPM
  • SUP : 600 WOLT CORSAİR
  • RAM : 8 GB 1333MHZ KINGSTON

srtg0.png

Arkadaşlar yukarda belirttğim sistemler ilk önce nasıl ben bu sistemlerde bf3 highta açabılırıyım ne gerekıyor bunların arasına , Birde işlemci nasıl bi işlemcı bazı kişiler doğarboz denılen birşey dediler işlemci için fazla anlamadım fakat İşlemcıyı daha üst amd fx 8350 olarak düşünorum napayım fikir istiyorum, ben csgo oynayan birisiyim csgo içinde fps gerekli 150 fps alıyorum düşük ayarlada 1024 ayarda Bana yardım edersenız sevınırım daha üst fps ler için :like:

Şimdi sen hangi oyun olursa zaten bu sisteminle 1024 çözünürlükte oynayacağın için yüksek ya da orta yüksek ayarda yüksek fps alırsın. Ancak bir oyunda 150fps alman ya da 200fps alman arasındaki farkı sen göremezsin zaten. Yani 35-40 fps ile oynayabiliyorsan bir oyunu zaten yeterlidir. İnsan gözü daha fazla kareyi göremez zaten. Sen 40 fps'yi karşıladıysan bundan sonrası oyun grafiklerinde atlamalar, dalgalanmalar falan oluyor mu olmuyor mu ona bakmaya kalır en fazla.

Dediğim gibi oynadığın csgo oyununda 150 fps'nin üstü bir fps'ye çıkmanın sana bir getirisi olmaz.

Onun dışında yazdığın kadarıyla sistemin de fena değil. Eğer belleklerini 2x4 1866 Mhz seçseydin daha performanslı olurdu. Lakin FPS'ye çok da etki edecek bir fark değil bu.

Yani ben şuan ypamam gereken ney var? SSD Ekleyip işlemcıde fx8350 taksam işimi görür değilmi?
Görmez, Anakartı değişmen gerek. 970 kaldırmaz 8350 işlemciyi ileride hatalarla boğuşursun sonra.

Kullananları görüyorum, senin dediğine uymak istersen kendisi bilir. Soket uyuyor diye kaldıracağı anlamına gelmez.

Kaldırmayacağı anlamına da gelmez ancak dediğim gibi zaten kullanılıyor.

- - - Güncellendi - - -

Kaldı ki forumun Donanım Editörü Haluk Sekendiz de bu ayki donanım tavsiyelerinden birinde benim dediğim gibi FX-8120 işlemciyle 970 yonga önermiştir. Zaten 970 yonga seti çok eski değildir.

https://www.technopat.net/2013/09/02/sistem-onerileri-eylul-2013/

Orta Seviye Oyun Sistemleri – Performans
İşlemci
Intel Core i5-4670K​
AMD FX-8120​
Anakart
MSI Z87-G43​
Asus M5A97 R2.0​
Ekran Kartı
Asus HD 7950 DirectCU II​
Asus GTX760 DirectCU II​
Ortak Bileşenler
Bellek
Corsair Vengeance 8GB 1866MHZ​
Sabit Sürücü
Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM​
Ses kartı
Tümleşik​
Hoparlör
Yok​
Monitör
Asus VS248H​
Klavye/Fare
Microsoft Wireless Desktop 3000 set​
Kasa
Corsair Carbide 300R​
Güç Kaynağı
Kasaya dahil 600 watt​
Toplam
1356$ + KDV
1144$ + KDV

SonrakiÖnceki

b9af1335976bfa161d1626054fcc9f1d

- - - Güncellendi - - -

Zaten yonga setinin işlemciyi kaldırmaması gibi bir durum olmaz eğer destekliyorsa o işlemciyle çalışır ve sıkıntı da yaşanmaz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı