AMD FX6100 ve HD 6850 tabanlı Sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hoşgeldin Serkan.

Sistemin tek zayıf yönü RAM'ler. Diğer parçalar güzel. Anakart vs. Dediğiniz gibi ekran kartını da Asus alabilir. Asus'un ürünlerine hastayım :)

İşlemci FX8100 ya da FX6100 den aşağısına gitme bence :)

Şu blog yazısına bir bakın : https://www.technopat.net/forum/blogs/mert-gurpuzer/62-fx-islemcilere-uygun-ramler.html

Zaten Recep Bey demişti sanırım Intel tabanlılar için en az 1600Mhz, AMD tabanlılar için en az 1866Mhz olmalı diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
HB.
O zaman corsair 8gb(2x4) 1866 Mhz. Ama bu anakartla uyumlu olur mu?

Birde fx 6100 3.3 Ghz fx 4100 3.6Ghz. Beni 4100 e yönlendiren şey bilgisayarda 6 çekirdğinide kullandırmaya yönelik bir şey yapmayacağımı düşünmem.

Onu kim almak istemez zaten :)

Bİr de işletim sistemi var. Onun da fiyatı baya yüksek ram den pahalı w7 190TL den başlıyo. Elimde de şuan xp ve vista var. Orj mi alsam yoksa xp kurup w7 yi internetten mi bulsam?

Aman aman bu mesajını kimse duymasın. XP ve Vista bitti artık. Bu sistemi alıp XP kuracaksan hiç alma :) Windows 7'ye dağıtacak paran varsa orjinale ver de :) Hiçbir şey yapamazsan ben çekeyim sana :)

Çok iyi olur. Bir pc alırken para vermek istemediğim şey AntiVirüs ve işletim sistemi. Windows yeterince kazandı :D. Topladıktan sonra gelir alırım ben senden :D. Zaten kgm ye gidiyorum durmadan beştepe ye:D

Birde anakarta o da çok iyi ama onu alırsam kasadan falan fiyat kısmam gerekir.

Uyumlu olur tabi. Her ana karta, istediğin ekran kartı, ram, taka bilirsin. Sadece şu, AGP ve pc express uyumluluğu şart. Şimdi sen ne diyorsun, 1600'TL bütçem var. Monitör dahilse, Fx 8150 alamazki zaten. İ5 3570k ile aynı fiyata sahip. Bu durumda alabileceği sistem şöyle.

(İŞLEMCİ) - Amd Fx4100
(ANAKART) - Asus M5a97
(RAM BELLEK) - G.skill 8Gb (2x4) 1866Mhz
(EKRAN KARTI) Asus Hd6850 1Gb 256 Bit
(SABİT DİSK) - Seagate 500Gb HadrDisk
(KASA PSU) - Aopen Nagas G6 (550Watt)

Toplam fiyati 1450 TL'ye falan denk gelicekdir. Geride sana 150'TL kalıcak... O paraya'da monitör alabilirsen al. Veya bütçeni 1650 veya 1700'e yükseltmen gerek.

Şuan elimde pc var ama tüm özellikleri çok eski. Sadece dota ve cs. Baştan bir sistem toplamak istiyorum . Hazır lys de geçti. Şöyle Vatanda indirim olduğu zaman 1600TL amd tabanlı bir sistem.Anakarttan monitöre kadar tüm parçalar toplam 1600TL. Bir de wireless adaptörü olcak :D

- - - Güncellendi - - -

Uyumlu olur tabi. Her ana karta, istediğin ekran kartı, ram, taka bilirsin. Sadece şu, AGP ve pc express uyumluluğu şart. Sende mevcut olan parçaları söylede, bizde sana sistem önerisi yapalım.

Pc express ile ilgilide bir şey sorcaktım. Mesela asusu m5a97 pc 2.0 ama ekran kartları 2.1 . Bunlar uyumlu olur mu?

- - - Güncellendi - - -

Uyumlu olur tabi. Her ana karta, istediğin ekran kartı, ram, taka bilirsin. Sadece şu, AGP ve pc express uyumluluğu şart. Şimdi sen ne diyorsun, 1600'TL bütçem var. Monitör dahilse, Fx 8150 alamazki zaten. İ5 3570k ile aynı fiyata sahip. Bu durumda alabileceği sistem şöyle.

(İŞLEMCİ) - Amd Fx4100
(ANAKART) - Asus M5a97
(RAM BELLEK) - G.skill 8Gb (2x4) 1866Mhz
(EKRAN KARTI) Asus Hd6850 1Gb 256 Bit
(SABİT DİSK) - Seagate 500Gb HadrDisk
(KASA PSU) - Aopen Nagas G6 (550Watt)

Toplam fiyati 1450 TL'ye falan denk gelicekdir. Geride sana 150'TL kalıcak... O paraya'da monitör alabilirsen al. Veya bütçeni 1650 veya 1700'e yükseltmen gerek.

Yok indirimle beraber toplam 1300 TL geliyor o sistem.

Kasanın psu su yeter mi ? Yoksa para artarsa cooler master rc 690 II de olur mu onun yerine? Bu yeter derseniz kalsın.

Yok indirimle beraber toplam 1300 TL geliyor o sistem.
Monitörüm varda 17''. Bunu kullanıyım mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı