AMD FX6300 Isı değeleri normal mi ?

RamsesJX

Kilopat
Arkadaşlar merhabalar, stok fan ile AMD FX6300 işlemcisini kullanıyorum. Oyun oynamazken ısı değerleri AIDA64 ile gösterilene göre 40 derece civarı sizce normal mi ? İşlemci soğutucusu almama gerek var mı ?

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar yorum yokmu ? Ona göre bütçe ayarlayacağım. İşlemci fanı gerekli mi ?

Stok fana göre gayet normal. 100 tl lik bir soğutucu ile 8-10 derece kadar düşürebilirsin sıcaklığı aynı zamanda daha sessiz çalışacaktır stok fana göre. Gerekli olup olmadığını sen belirleyeceksin işlemcim daha serin daha sessiz çalışsın diyorsan gerekli tabiki. Soğutucu olarak Tt Contac 30 veya Cooler Master Hyper 212 öneriyorum Vatan'dan bulabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende AMD kullanıyorum. Şimdi baktım 19-20 derece arası stok fan ile, üstelik bir çekirdek açılmış (OC'li). Birde mahalle esnafı AMD çok ısınır der :)

Yok yav abartmayın 8-9 derece işlemci sıcaklığı olmaz, kesin Speccy ile test ediyorsunuz siz. :D Olsa bile masaüstünde olur kesin.

Konuya döncek olursak 40 derecek sıcaklık çok iyi bir değer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok yav abartmayın 8-9 derece işlemci sıcaklığı olmaz, kesin Speccy ile test ediyorsunuz siz. :D Olsa bile masaüstünde olur kesin.

Konuya döncek olursak 40 derecek sıcaklık çok iyi bir değer.

Hocam 40 derece gerçekten iyi mi ? Ama bu masaüstünde ve torrentten film indirirken ayrıca internette dolaşırken normal diyorsun yani ?

İşlemci sıcaklıkları 60'ın altında ise sevinmeniz lazım, yani 40 derece iyi bir değer.

70 Derece de kabul edilebilir aslında, ama 80 veya 90 olmaya başlarsa artık 70-100 TL'ye falan sadece soğutmaya yetecek bir soğutucu almak iyi olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı