AMD FX6350 ve GTX 1060 Darboğaz Yapar mı?

Ryzen 5 1400+RX 480 ile uzun süre gidersiniz.

Geliştireceğiniz zaman ise şöyle bir durum var.

Eğer ileride GTX 1070 alırsanız 2K monitör de alacaksınız.

Çünkü GTX 1070, 1080p monitörde kullanılmaz.

Ryzen 5 1400+GTX 1070 Ultra ayarlarda ve 2K'da darboğaz yapmaz.

Uzun süre kullanırsınız yani.

Ama 1500X de alınabilir elbette.

Ryzen 5 1400+RX 480 ile uzun süre gidersiniz.

Geliştireceğiniz zaman ise şöyle bir durum var.

Eğer ileride GTX 1070 alırsanız 2K monitör de alacaksınız.

Çünkü GTX 1070, 1080p monitörde kullanılmaz.

Ryzen 5 1400+GTX 1070 Ultra ayarlarda ve 2K'da darboğaz yapmaz.

Uzun süre kullanırsınız yani.

Ama 1500X de alınabilir elbette.

@Neko hocam peki siz ne düşünüyorsunuz? Bas fazladan biraz daha parayı 1500x mi al diyorsunuz yoksa ne gerek var 1400 ile takıl mı diyorsunuz? Bu arada bu işlemciler anladığım kadarıyla yeni çıkmış ve türkiyede pek satan bulamadım. İnceHesap adlı bir sitede buldum ancak o sitede de çok şikayet var. Hangisini nereden alayım?

Nanokatalog isimli mağazadan alın.

İkisi de güçlü işlemciler ama 1500X bir tık daha iyi.

1500X için B350 Anakart gerekiyor unutmayın. Şu anki Anakartınızla olmaz.

B350 Anakart için de DDR4 RAM gerekiyor. Şu anki RAM'leriniz ile olmaz.

@Silinen üye Şimdiden hayırlı olsun.

@Neko Ryzen 5 1400 ile RX 480 kombosu beni ne kadar götürür? Çok geçmeden işlemci değiştirmem gerekir mi? 1500x ile 1400 arasında çok fark yok galiba, işi garantiye almak için 1500x de alabilirim.
Şu anda bir rekabet söz konusu. Sizin sahip olduğunuz işlemci sizi uzun süre götürse bile şunu unutmamak gerekir ki, bu rekabet devam ettikçe, ileride sizin bastığınız paradan daha az bir para ile çok daha yüksek performans alınabilecek işlemciler çıkması muhtemel.

Satırlarıma son verirken, ''GTX 1060'ın, 980 ile yarışabildiği bir dönemde her şey olabilir.'' diyor ve sizi selamlıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı