R5 1600 ve GTX 1060 Darboğaz yapar mı?

Murat Sönmez

Hectopat
Merhaba. Sistemim bu şekilde
  • MSI GTX 1060 6 GB
  • MSI B350 M BAZOOKA
  • Adata XPG 8 GB 3000MHz CL16
  • Ryzen 5 1600 3.2GHz
  • Seagate 1TB HDD
Bu sistemle beklediğimden az performans alıyorum. Benden daha kötü ekran kartı veya işlemcisi olan arkadaşlarım daha çok FPS alıyor. Sizce bu sistemde darboğaz var mı?
Oyun full Ultra 4X MSAA 1440x900
(Discord yüzünden tam gözükmeyebilir)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük dolayısıyla bir miktar darboğaz oluşabilir. DSR ile 1080P'ye çekin. Bir de GTX 1060 16 GB RAM istiyor. Ondan dolayı bir düşüklük yaşıyor olabilirsiniz.
16 GB RAM ne alaka? MSI Afterburner ile oyun içi değerlerinizi atın. Eğer işlemci %100 ve GPU %100'ün altında ise bir miktar var demektir.

16 GB RAM ne alaka? MSI Afterburner ile oyun içi değerlerinizi atın. Eğer işlemci %100 ve GPU %100'ün altında ise bir miktar var demektir.
Kendim kullanıyorum ve RAM 8 GB olunca çoğu oyunda GPU kullanımı %60-70'i geçmiyor. 16 yapınca ise %99 oluyor. Kullanmadan ve bilmeden sallamıyorum yani.

Hangi oyunlarda sorun oluyor?

MSI Afterburner'la oyun için değerleri atar mısın?
Discord yüzünden tam gözükmüyor ama kullanımları bu şekilde. FPS 63 ile 45 arasında gidip geliyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    670,7 KB · Görüntüleme: 108
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı