AMD FX8350 + MSI 970A-G43 MacOS Kurabilir miyim?

cerez315

Centipat
Merhaba arkadaşlar masaüstü bilgisayarımın donanım özellikleri aşağıdaki gibidir. Denemelerim oldu fakat başarılı bir sistem kuramadım. BIOS ayarlarının bazılarını bulamıyorum. Bulduklarımı yapıyorum. Clover boot ekranı geliyor amdfx config ayarını yapıyorum ama Apple logosunda kalıyor, sonra hata simgesine dönüşüyor öyle kalıyor. Yardımcı olabilir misiniz? Saygılar.

CPU Türü OctalCore AMD FX-8350, 4200 MHz (21 x 200)
  • Komut Seti x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSE4A, XOP, AVX, FMA, FMA4, AES

Anakart Adı MSI 970A-G43 (MS-7693)
  • Yol Türü DDR3 SDRAM
  • CPU Soket/Slot 1 Socket AM3+
  • RAM Yuvaları 4 DDR3 DIMM
  • Tümleşik Aygıtlar Audio, Gigabit LAN
  • Anakart Çipseti AMD970
Görüntü Bağdaştırıcısı Asus R9380
  • Aygıt Tanımı AMD Radeon (TM) R9 380 Series
  • BIOS Sürümü 015.049.000.009.000000
  • PCI-Aygıt 1002-6939 / 1043-04E3 (Rev F1)
  • Bellek Boyutu 4 GB
  • Yol Türü GDDR5 (Elpida)
Disk Sürücüsü Samsung SSD 850 EVO 250GB ATA Device (250 GB, SATA-III)

Ses Bağdaştırıcı ATI Radeon HDMI @ AMD Tonga/Antigua - High Definition Audio Controller

• Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC887 @ ATI SB900 - High Definition Audio Controller

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, tabii ki yardımcı oluruz. İlk önce yapmış olduğunuz BIOS ayarlayını söyleyin. Sonrasında amdfx config dışındakileri silip, amdfx config'in adını "config.plist" olarak değiştirin. Ek olarak, kurulumu seçmeden önce Clover ekranında "space" tuşuna basıp "-verbose" seçeneğine tik atın, öyle başlatın. Donduğu satırın fotoğrafını atın.

BIOS güncelleyiniz eğer var ise yeni sürümü. UEFI ve-veya legacy olarak USB başlatmayı deneyiniz. Ayrıca AMD FX serisi çok verimsiz macOS için bilginize sunarım. Sorunlar işlemci mimarisi (AMD FX) ve anakart kaynaklı çözümsüz kalabiliyor. Pek ümitlendirmek istemem.

Merhaba, tabii ki yardımcı oluruz. İlk önce yapmış olduğunuz BIOS ayarlayını söyleyin. Sonrasında amdfx config dışındakileri silip, amdfx config'in adını "config.plist" olarak değiştirin. Ek olarak, kurulumu seçmeden önce Clover ekranında "space" tuşuna basıp "-verbose" seçeneğine tik atın, öyle başlatın. Donduğu satırın fotoğrafını atın.
BIOS güncelleyiniz eğer var ise yeni sürümü. UEFI ve-veya legacy olarak USB başlatmayı deneyiniz. Ayrıca AMD FX serisi çok verimsiz macOS için bilginize sunarım. Sorunlar işlemci mimarisi (AMD FX) ve anakart kaynaklı çözümsüz kalabiliyor. Pek ümitlendirmek istemem.

Config dosyasını sizin dediğiniz gibi düzenledim ama ekran hatası aynı kayıyor aşağı doğru sürekli yazılar hep aynı :)

Kemal Bey 10 sene önce laptopta denemiştim başarılı oldum ama stabil değildi ekran kartını tanıtamamıştım. Şimdi donanım idare eder kurayım dedim yine olmayacak, hep içimde kaldı çok kullanmam açılsın normal seyrinde yeter :)

IMG_9971.jpgIMG_9972.jpgIMG_9984.jpgIMG_9985.jpgIMG_9986.jpgIMG_9987.jpgIMG_9988.jpgIMG_9989.jpgIMG_9990.jpgIMG_9991.jpgIMG_9992.jpgIMG_9993.jpgIMG_9994.jpgIMG_9995.jpgIMG_9996.jpg

Farklı USB portlarından dene ve bu ekranda girilemez işareti çıktığında usb port değiştirmeyi dene. Çözülmezse dediğim gibi verimli değildi hiç bir zaman AMD FX işlemci ve anakartları macOS ile.

Farklı USB portlarından dene ve bu ekranda girilemez işareti çıktığında usb port değiştirmeyi dene. Çözülmezse dediğim gibi verimli değildi hiç bir zaman AMD FX işlemci ve anakartları macOS ile.
BIOS ayarlarında bir sıkıntı yok değil mi? Ayarlamam gereken başka bir şey?

Hız aşırtma (O/C) kapatıp dene ve/veya standart bios ayarları ile dene (default).
Daha önce denedim bunu sonuç değişmemişti. Farklı USB'den deneyeceğim PC dükkanda kullanıyorum en kısa zamanda sonucu bildiririm.
Fast Boot kapalıyken deneme şansınız var mı?
Onu da denerim sonucu yazarım teşekkürler.
Hız aşırtma (O/C) kapatıp dene ve/veya standart bios ayarları ile dene (default).
denedim Kemal Bey. Tüm USB bağlantılarını denedim. Standart ve O/C ayarlarını ayrı ayrı denedim. Farklı USB disk kullandım. Mojave ve Catalina denedim ama nafile hiçbir şekilde girilmez simgeli ekranı geçemedim. :(
Fast Boot kapalıyken deneme şansınız var mı?
Fast Boot kapadım açtım denedim yine olmadı hatta tekrar açınca biosa giremedim. Bios pilini söktüm taktım. Biosa ulaştım tekrar ayarları yaptım ama yine olmadı.

Önereceğiniz başka birşey var mı?
Youtube da bir video gördüm. Amd os x diye. onu denedim.
1.PNG

hiçbir değişiklik yapmadan kurdum Disk Utility den HDD yi formatladım. Sorunsuz bir şekilde kurulum yaptım. Postinstall diye bir komut var Terminalden onuda yaptım fakat açmaya çalıştığımda sistem açılmıyor. Ekran şu şekilde kalıyor.
IMG_0016.jpg
-v, -x, nv_disable=1 komutlarıyla da denedim bu ekranı geçemedim. Düzenlemem gereken bir dosya yada yapmam gereken birşey var mı yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı