Çözüldü AMD geliştirilmiş senkronizasyon açılmalı mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Ben tavsiye etmiyorum. Sunduğu şeyler gecikmeyi düşürme ve yırtılmayı önleme ama bunu maalesef ki yapamıyor. AMD'nin sürüm notlarına bakarsanız kapalı tutmanızı öneriyor. Halen daha geliştirme aşamasında daha tam yerine oturmayan bir ayar. Ha açın kendiniz gözlemleyin hoşunuza giderse kullanın sorun yaşarsanız kapatın, tercih sizin.
Ben tavsiye etmiyorum. Sunduğu şeyler gecikmeyi düşürme ve yırtılmayı önleme ama bunu maalesef ki yapamıyor. AMD'nin sürüm notlarına bakarsanız kapalı tutmanızı öneriyor. Halen daha geliştirme aşamasında daha tam yerine oturmayan bir ayar. Ha açın kendiniz gözlemleyin hoşunuza giderse kullanın sorun yaşarsanız kapatın, tercih sizin.

Çözüm
@Emir M. Zaten 20.5.1 HWS Beta sürücülerinde sessiz sedasız kaldırdılar o özelliği. HAGS ile çalışmadığından mı kaldırıldı, yoksa başka nedenden mi kaldırıldı bilmiyorum.

@Emir M. zaten 20.5.1 HWS beta sürücülerinde sessiz sedasız kaldırdılar o özelliği.
Doğrudur hocam, AMD'nin Oyun için sunduğu bir profil var onu seçtiğinizde otomatik oyun için açılacak ayarları açıyordu bunun içinde Geliştirilmiş Senkronizasyon'da vardı ama bu sorunlarından ötürü artık o ayarı devre dışı bırakıyor, açmıyor.

@Emir M. Hocam HWS destekli sürücülerinde o ayarı tamamen kaldırdılar, isteseniz de açamıyorsunuz.
En iyisini yapmışlar vallaha, hiçbir işe yaramadan duruyor zaten orada. Vsync ile kısmen aynı görevi görüyor, yırtılmaları önlüyor ama mouse'da takılmalar oluyor. Zaten yırtılma istemeyen ya Vsync açar ya FPS limitler ya da FreeSync kullanır, gecikme olayında da zaten Gecikme Önleme ayarı var o harbi harbi iş yapıyor, çok beğendim o ayarı.

O dediğin ayar fps , ekran hz sinin üstünde iken işliyor . AMD nin sitesinde bulabilirsin zaten . Mesela 144 HZ monitörün var ise fps 144 ün üstünde iken o ayar devreye girer . Yani sen o ayarı açtığında 144 HZ bir mönitörle eğer oyun 140-60 fps arası dönüyorsa çalışmaz zaten .

O dediğin ayar fps , ekran hz sinin üstünde iken işliyor . AMD nin sitesinde bulabilirsin zaten . Mesela 144 HZ monitörün var ise fps 144 ün üstünde iken o ayar devreye girer . Yani sen o ayarı açtığında 144 HZ bir mönitörle eğer oyun 140-60 fps arası dönüyorsa çalışmaz zaten .
Bu ayara nerden erişiyoruz hocam. Bilgi veriri misin? Bulamadım da. 4800h kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı