AMD GPU pişmanlıktır

Fatihakgl

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
XFX 6700 XT qucik modelini aldım uzun bir aradan sonra hem dolardan hem de mining mevzusundan sistem toplamaya karar verdim.
6700XT.
B450M Pro Max.
16 GB 3200.
X5600X.
750W 80+
Bu sistem de aldıgım WattMan hataları, crashler çıldırttı resmen beni. Çözüm mü?
Çözüm yok. 15k aldıgım sistemde böyle basit hataların olması bayağı can sıkıcı.
Bir daha sakın ama sakın AMD almayacagım. Bu sınıfın en iyisi NVIDIA, net.

XFX 6700 XT qucik modelini aldım uzun bir aradan sonra hem dolardan hem de mining mevzusundan sistem toplamaya karar verdim.
6700XT.
B450M Pro Max.
16 GB 3200.
X5600X.
750W 80+
Bu sistem de aldıgım WattMan hataları, crashler çıldırttı resmen beni. Çözüm mü?
Çözüm yok. 15k aldıgım sistemde böyle basit hataların olması bayağı can sıkıcı.
Bir daha sakın ama sakın AMD almayacagım. Bu sınıfın en iyisi NVIDIA, net.
Teknoloji şans işidir dostum. Ayrıca seçilen parçaların uyumlu olması gerekir. Bir çok kişi sorunsuz AMD kartlarını kullanmakta ve hayatımda AMD kart kullanmadığım halde yazıyorum. Markayı bu şekilde kötülemek doğru değil diye düşünüyorum.

Teknoloji şans işidir dostum. Ayrıca seçilen parçaların uyumlu olması gerekir. Bir çok kişi sorunsuz AMD kartlarını kullanmakta ve hayatımda AMD kart kullanmadığım halde yazıyorum. Markayı bu şekilde kötülemek dorğu değil diye düşünüyorum.
Sistem uyumlu test edilmiş satışa çıkmış sistem hazır sistem yani, markayı kötülemek değil mevzu. Neyse o 14k ekran kartı alacaksın wattman hatası verecek yok ya öyle bir dünya mı var. Anlarım teknoloji şans işi fakat bu benlik bir durum değil. Genel bir sorun.
Sorun Wattman hatası ise undervolt ile çözülebiliyor.
İşte sorunda o bro undervolt yaparsın veya yapmazsın sonuç itibari ile mide bullandırcı.

Geçmiş olsun. Benim başıma Rx 570 ile gelmişti. Fiyat performans zaten oyunumu oynayayım işten sonra 2 3 saat diye. Aylarca başıma bela oldu nefret ettim. Bu kartları böyle sunmaları çok kötü bir şey. İşlemcisinde bir problem yaşamadım ryzendi. Ama ekran kartı konusunda beni illallah ettirmişti.

Armor serisi RX 580 de yaşadım bu sorunu. Sonra Sapphire serisi kartla takasladım. Hiç WattMan vermedi. Halihazırda RTX serisi kart kullanıyorum 1 kere bile siyah ekran veya WattMan tarzı hata almadım. Bu tarz sorunlar azalsa da var maalesef hala var. İstediği kadar F/P olsun ileride kart alsam gene NVIDIA alırım ne gerek var baş ağrısı çekmeye.

Armor serisi RX 580 de yaşadım bu sorunu. Sonra Sapphire serisi kartla takasladım. 1 kere bile WattMan vermedi. Halihazırda RTX serisi kart kullanıyorum 1 kere bile siyah ekran veya WattMan tarzı hata almadım. Bu tarz sorunlar azalsa da var maalesef hala var. İstediği kadar F/P olsun ileride kart alsam gene NVIDIA alırım ne gerek var baş ağrısı çekmeye.

Sapphire'de sorun yaşamadınız mı? Recep Baltaş'a göre en sorunlu üretici Sapphire. Kendisi Sapphire düşmanıdır :D

Armor serisi RX 580 de yaşadım bu sorunu. Sonra Sapphire serisi kartla takasladım. Hiç WattMan vermedi. Halihazırda RTX serisi kart kullanıyorum 1 kere bile siyah ekran veya WattMan tarzı hata almadım. Bu tarz sorunlar azalsa da var maalesef hala var. İstediği kadar F/P olsun ileride kart alsam gene NVIDIA alırım ne gerek var baş ağrısı çekmeye.
Ürün daha 1 haftalık satışa çıkaracağım ve nvdia alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı