AMD Harici Ekran Kartı Kullanma

tuyas1

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Benim laptopta 2 tane ekran kartı var. Bir tanesi işlemciye bağlı Radeon R5 diğeri ise harici AMD Radeon R7 M340. Şimdi şöyle ki ben oyunlarda harici ekran kartını seçmek istiyorum fakat değiştirilebilir grafikler kısmından Yüksek Performansı seçsem de yine Radeon R5 aktif oluyor. Nasıl oyunlarda AMD Radeon R7 M340 ekran kartını devreye sokabilirim? Aşağıda da gördüğünüz gibi League of Legends için yüksek performansı seçsem de R5 aktif oluyor. Aygıt yöneticisinden R5'i devre dışı bırakmayı denedim fakat öylede olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

403355

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye bağlı olan diye bir durum yok bizzat işlemcinin kendisi o. Temiz kurulum sonrası yine aynı durumla karşılaşırsanız, muhtemelen ekran kartı müdahale gerektirir.

Son düzenleme:
İşlemciye bağlı olan diye bir durum yok bizzat işlemcinin kendisi o. Temiz kurulum sonrası yine aynı durumla karşılaşırsanız, muhtemelen ekran kartı müdahale gerektirir.
İşlemciye bağlıdan kastım ekran kartının onboard olması. Ayrıca temiz kurulum windows içinde yaptım driverlar içinde yaptım. Bir fark olmadı.

İşlemciye bağlıdan kastım ekran kartının onboard olması. Ayrıca temiz kurulum windows içinde yaptım. Driverlar içinde yaptım bir fark olmadı.
Aynı sorun bende de vardı. Oyunlar r5 ile açılıyordu kafayı yiyecektim lenovayı aradım çözdüler. Artık oyunlar amd 530 ile açılıyor. Lol de en yüksekte 80 fps alıyorum :D

nasıl çözdükleri hakkında bilginiz var mı ?
Sürücüyü güncellediler ve oyunları nasıl yüksek performansa alacağımı söylediler oradan yüksek performans seçeneğine basınca oyunlar harici ekran kartını kullanıyor sende olmuyor ise pc de donanımsal sorun vardır markası ne?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı