Laptop harici ekran kartı takmak

Abdurrahim Ersoy

Hectopat
Merhabalar. HP Pavilion G6 / Intel Core i5 3210M Windows 10 Pro sistemli laptop bilgisayarıma; mini PCI'e ekspress kullanarak veya başka bir yöntem varsa anakartta bulunan Wi-Fi girişine harici ekran kartı takıp, bağlamak istiyorum. Laptopumda Intel HD 4000 ve AMD Radeon HD 7600M ekran kartları bulunmakta. Aşağıya, işlemci modeli, anakart modeli, RAM ve ekran kartının resimlerini bıraktım. Bu laptopa yapmak istediğim yöntemle uyumsuzluk yaratmayacak alınması gereken en iyi ekran kartı ve güç kaynağı hakkında ayrıntılı bilgilendirecek ve yardımcı olacak kişileri bekliyorum.
Teşekkürler.

CPU

Graphics.png

Mainboard.png

Memory.png

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR3 3. nesil bir işlemci ile her zaman dediğim gibi ben eGPU olayını önermiyorum. eGPU olayının tercih mantığı işlemcinin güçlü, ekran kartının yetersiz kaldığı durumlarda kullanmaktır. Diğer türlü sadece fuzuli masraf oluyor. Bunun da bir esprisi kalmıyor. İlla yapmak isterseniz de BIOS'unuzu kontrol edin, Insyde BIOS kullanmıyorsanız yapılır.

DDR3 3. nesil bir işlemci ile her zaman dediğim gibi ben eGPU olayını önermiyorum. eGPU olayının tercih mantığı işlemcinin güçlü, ekran kartının yetersiz kaldığı durumlarda kullanmaktır. Diğer türlü sadece fuzuli masraf oluyor. Bunun da bir esprisi kalmıyor. İlla yapmak isterseniz de BIOS'unuzu kontrol edin, Insyde BIOS kullanmıyorsanız yapılır.
Maalesef Insyde Bios. eGPU yazılımıyla AMD ekran kartını devre dışı bırakıp, yeni harici ekran kartını mini PCI ile kullanılabiliyormuş. Sizin de bazı yazılarınızı okudum. Bios Insyde olduğu için UMA-Only yaparak sadece Intelin kullanılmasını sağlayabileceğim bir ayar yok. Bu sorunu önceden hazırlayarak temelde çözerek (eGPU yazılımıyla vs.) işleme öyle nasıl başlayabilirim? Ayrıntılı özelden veya buradan yardımcı olursanız sevinirim ve Karşılığını da size vermek isterim.
Tekrar teşekkürler.

eGPU yazılımıyla olabiliyor ancak her seferinde ayar yapmanız gerekiyor, tabii bu durumun kesin olacak gibi bir durumu yok, whitelist muhabbetleri de olabiliyor. Bunun için de en sağlıklısı unlocked BIOS olması. Malzemeleri alın, buradan yardımcı olurum.

eGPU yazılımıyla olabiliyor ancak her seferinde ayar yapmanız gerekiyor, tabii bu durumun kesin olacak gibi bir durumu yok, whitelist muhabbetleri de olabiliyor. Bunun için de en sağlıklısı unlocked BIOS olması. Malzemeleri alın, buradan yardımcı olurum.
i5 3210M için GTX 960 , 970 , 980 vs düşünüyorum. i5 için GTX 960 veya RX 550 kullanıp sorun yaşamayan varmış. Sizin tavsiyeniz ne olur? GTA 5'te 20 fps alan bu laptop'u bu işlemler olduktan sonra 50 fps 'e çıkarabilir miyim? RDR 2' normal/low arası oynayabilir miyim? Kısacası amaçlarım bunlar.

GTX 960,970 ideal bir tercih olabilir. EXP GDC, PSU ve kartı aldığınızda konunuzu açıp etiketlerseniz başarız işlemlere.

Geri
Yukarı