AMD HD 4600 CS:GO FPS Sorunu

Eren.KAYA

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ben eski bir bilgisayar kullanıyorum tam olarak ne zaman toplandığını veya alındığını bilmesem bile kasayı açtığımda Technopc EXTREME 2010 yazısını gördüm içine birazcık daha eklemeler yapıldığını duydum. Her neyse geçelim benim sorunuma.

Ben CS:GO aldım ilk başta FPS'im çok düşüktü fakat ayarları en düşüğe alıp, 1024x768'e aldım ve Steam forumunda gördüğüm yöntemleri kullanarak 50-60 FPS civarına kadar çıkarttım. Oynayanlar bilir bu oyuna son günlerde 2-3 adet güncelleme geldi. Bu gelen güncelleme ilk başta FPS'imi düşürse de, ben forumda çözümünü buldum bunun nedeni ses ile ilgiliymiş düzelttim yine 50-60 FPS alırken birazcık araştırma yapıp bunu daha da çıkartmaya karar verdim ve AMD ekran kartları için yapılan şu yöntemi denedim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda regedit'i açıp yeni dize değeri ekleniyor "LodAdj" adında bunu yaptım ve oyunda ciddi anlamda sıkıntılar yaşadım dize değerini 0 yaptım, sildim ama düzelmiyor. Oyunda hem FPS'im düştü hem de çok ciddi takılmalar, ekranda donmalar, gri ekranın gelip bir süre sonra gri ekranda sabit kalması gibi durumlar olmaya başladı. Sistemimin CPU-Z görüntüsünü koyuyorum ve lütfen ya bana bu sorun hakkında yardımcı olun ya da ekran kartımla eş değer farklı markadan bir öneride bulunun okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, eğer yazım-imla kurallarında hatam var ise belirtin ki düzelteyim. Teşekkürler.

CPU-Z programından ekran görüntülerim:

cpuz (3).png
cpuz (4).png
cpuz (1).png
cpuz (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı